Bediüzzaman'ın talebeleri vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Kırkıncı, Erzurum Narmanlı Camii’nde, cuma namazı sonrasında düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bediüzzaman'ın talebeleri vefat etti
Bediüzzaman'ın talebeleri vefat etti Yönetici
Bu içerik 2761 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

İki gün önce tedavi gördüğü Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Kırkıncı, Erzurum Narmanlı Camii’nde, cuma namazı sonrasında düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 

 

88 YAŞINA KADAR İLİMLE UĞRAŞTI

 

1928 yılında Erzurum’da doğan Mehmet Kırkıncı, Bediüzzaman Said Nursi ile 1955 yılında Isparta’da tanışarak Nur Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden biri oldu. Kırkıncı hoca, hayatı boyunca ilim tahsilinde bulunarak ölümüne dek Erzurum’daki evinde Risale-i Nur dersleri vermeye devam etti. Böbrek ve akciğerlerindeki rahatsızlıktan denizli escort bayan dolayı tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında hayatını kaybetti.

 

CENAZEYE ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

 

Cenazeye İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selami Altınok, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erzurum Milletvekilleri Orhan Deligöz, Mustafa Ilıcalı, ve Bediüzzaman’ ın talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Mehmet Fırıncı ve Ali Sert ile yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişi katıldı. Namazın ardından Mehmet Kırkıncı’nın cenazesi, Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

BİR TALEBESİ DAHA VEDA ETTİ

 

Bediüzzaman’ın yakın talebelerinden olan Said Özdemir de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Zatürre ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve bir süredir yoğun bakımda tutulan Özdemir’in cenazesi, cumartesi günü öğle namazına müteakip Hacı Bayram Camii’nden kaldırılacak. Said Özdemir’in eşi Rahime Özdemir de geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti.

talebe hoca vefat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri