Dilden dile aktarılacak şeyler

TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Bilgin, dünyada 180 dil konuşulduğunu hatırlatarak, Kur’an-ı Kerim mealini bu dillere çevirmeyi hedeflediklerini açıkladı.Dilden dile aktarılacak

Dilden dile aktarılacak şeyler
Dilden dile aktarılacak şeyler Yönetici
Bu içerik 4168 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

TÜRKİYE Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Kur’an-ı Kerim’i 180 dile çevireceklerini söyledi. Yeryüzünde yaşayan hiçbir insan ve toplumun Kur’ansız olmaması için çalışmalar yaptıklarını anlatan Bilgin, “Kur’an-ı Kerim mealinde hedefimiz 180 dil. Bu büyük bir proje olacak. Ümit ediyorum ki çok uzak olmayacak bir zamanda Allah bize nasip edecektir” dedi.

 

‘BÜTÜN DÜNYAYA YAYACAĞIZ’

 

Kur’an-ı Kerim’in bütün insanlara, kendi dillerinde hitap etmesi yönünde hedef belirlediklerini vurgulayan Bilgin, “Bugün için İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Kırgızca, Bulgarca, Kazakça, Boşnakça gibi 10 dilde kendi matbaamızda Kur’an-ı Kerim meali yaptırıyoruz. Projelendirdik. Çalışmalara başladık. İnşallah Kur’an-ı Kerim mealini bütün dünyaya yayacağız” diye konuştu.

 

ULUSLARARASI İLAHİYAT BAŞVURULARI BAŞLADI

 

YURT dışında yaşayan vatandaşların çocuklarına Türkiye’de ilahiyat eğitimi imkânı sağlayan Uluslararası İlahiyat Programı için başvurular başladı. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Uluslararası İlahiyat Programı’na devam etmek isteyen adaylar, 15 Nisan 2016 tarihine kadar “http://uip.diyanetvakfi.org.tr” adresinden online başvuru yapabilecek. Adaylar online başvurunun ardından gerekli belgeleri yaşadıkları ülkenin müşavirlik ya da ataşeliklerine teslim ederek başvurularını tamamlayacak. 

kuran diyanet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri