BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık tabiatları,günleri,buhurları,cinsleri, dost ve düşman burcları nelerdir sorularını cevapladık.

BURÇLARIN  ÖZELLİKLERİ
BURÇLARIN  ÖZELLİKLERİ Yönetici
Bu içerik 2325 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

1. Hamel (Koç) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Merih (Mars) tir. Hamel burcunun cinsiyeti erkek, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru Sandaldır. Dost burcu İkizler, düşman burcu yengeçtir. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Su dur.

 

2. Sevr (Boğa) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soğuk olup, anasırı toprak ve gezegeni Zühredir. Boğa burcunun cinsiyeti dişi, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı ve buhuru Lübandır. Dost burcu Yengeç, düşman burcu Aslandır. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Havadır.

 

3. Cevza (İkizler) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı hava ve gezegeni Utarid (Merkür) tir. İkizler burcunun cinsiyeti erkek, madeni civa, günü Çarşamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Aslan, düşman burcu Balıktır. Tabiat itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan topraktır.

 

4. Seretan (Yengeç) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Kamer (Ay) dir. Yengeç burcunun cinsiyeti dişi, madeni gümüş, günü Pazartesi, gecesi Cuma ve buhuru Misktir. Dost burcu Boğa, düşman burcu Hameldir. Tabiatı itibariyle düşmanı ise dört unsurdan biri olan Ateştir.

 

5. Esed (Aslan) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Şems (Güneş) dir. Aslan burcunun cinsiyeti erkek, madeni altın, günü Pazar, gecesi Perşembe ve buhuru Uddur. Dost burcu İkizler, düşman burcu Boğadır. Tabiat itibariyle düşmanı Sudur.

 

6. Sünbüle (Başak) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soğuk olup, anasırı toprak ve gezegeni Utarid (Merkür) dir. Başak burcunun cinsiyeti dişi, madeni civa, günü Çarşamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Akrep, düşman burcu Yaydır. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan havadır.

 

7. Mizan (Terazi) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühre (Venüs) dir. Terazi burcunun cinsiyeti erkek, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı ve buhuru Lübandır. Dost burcu Yay, düşman burcu Oğlaktır. Tabiatı itibariyle düşmanı Topraktır.

 

8. Akreb (Akrep) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Merih (Mars) tir. Akrep burcunun cinsiyeti dişi, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru Sandaldır. Tabiatı itibarı  ile düşmanı Ateştir.

 

9. Kavs (Yay) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Müşteri (Jüpiter) dir. Yay burcunun cinsiyeti erkek, madeni Kalay, günü Perşembe, gecesi Pazartesi ve buhuru Ladendir. Dost burcu Kova, düşman burcu Balıktır. Tabiatı itibariyle düşmanı Sudur.

 

10. Cedi (Oğlak) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soğuk olup, anasırı Toprak ve gezegeni Zühal (Satürn) dir. Oğlak burcunun cinsiyeti dişi, madeni kurşun, günü Cumartesi, gecesi Çarşamba, buhuru Harmeldir. Dost burcu Balık, düşman burcu Koçtur. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Havadır.

 

11. Deliv (Kova) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühal (Satürn) dir. Kova burcunun cinsiyeti erkek, madeni Kurşun, günü Cumartesi, gecesi Çarşamba ve buhuru Harmel olup, dost burcu Balık, düşman burcu Akreptir. Tabiatı itibarıyla düşmanı topraktır.

 

 

12. Hut (Balık) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Müşteri (Jüpiter) dir. Balık burcunun cinsiyeti dişi, madeni Kalay, günü Perşembe, gecesi Pazartesi gecesi olup, buhuru ise Ladendir. Dost burcu Boğa ,düşman burcu ise İkizlerdir. Tabiatı itibariyle düşmanı Ateştir.

 

 

Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık tabiat buhur düşman dost gezegen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri