KAMER İN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU BİLMEK

Kamer in hangi burçta olduğunu bilmek için: Arabi ayın kaçı ise iki ile çarpılır.

KAMER İN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU BİLMEK
KAMER İN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU BİLMEK Yönetici
Bu içerik 2087 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

KAMER İN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU BİLMEK

      Kamer in hangi burçta olduğunu bilmek için: Arabi ayın kaçı ise iki ile çarpılır. Hariçten beş (5) ilave edilir ve güneşin o gün içinde bulunduğu burçtan itibaren, her burca beşer beşer (5) verip, elindeki adet bitinceye kadar devam edersin. Adet hangi burçta biterse, Kamer o gün ve o gece o burçtadır.

 

      Örneğin: Ağustos ayının sekizinci günü, Arabi aylardan da Safer ayının yirminci günü ve Güneşte beşinci burç olan Aslan burcundadır. Yirmiyi iki ile çarparız, toplam 40 olur. Buna beş ilave ederiz, toplam 45 olur. Sonra beşinci burç olan Aslan burcundan başlayarak sırasıyla her burçta beşer beşer düşeriz. Bu adet Koç burcunda bitti. Kamer o gün ve o gece Koç burcundadır.

 

KAMER İN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU BİLMEK

       Aşağıdaki Cedvele göre, Kamerin hangi burçta olduğunu bilmek istersen: İşaret parmağını Arabi günlerin bulunduğu kısma koy. Daha sonra baş parmağınıda miladi aylardan hangisinde isen, onun üzerine koy. Sonra iki parmağınla cedvel beytinde kesiştiği şekilde parmağını işaret et. Bu beytin içindeki burç Kamerin o anda bulunduğu burçtur.

 

        Örneğin: Miladi aylardan Kasım ayı ve Arabi ayında yirmibeşinci (25) günündeyiz. Cetvel de sağdan sola doğru Kasım ayını buluruz. Yukarıdan aşağıya doğruda Arabi ayların gününü gösteren yirmibeşi (25) buluruz. Bu iki hanenin kesiştiği yere baktığımızda, o hanede yazılı olan Sünbüle (Başak) burcunu görürüz. Demekki Kamer o gün ve o gece Sünbüle burcundadır. İyice anlaşılması için bir örnek daha  verelim. Miladi aylardan Ocak ayı ve Arabi ayında yirmisekizinci (28) günündeyiz. Cetvelde sağdan sola doğru Ocak ayını bulduktan sonra, yukarıdan aşağıya doğruda Arabi ayların gününü buluruz. Arabi ayların gününü gösteren yirmisekizi (28) buluruz. Bu iki hanenin kesiştiği yere baktığımızda o hanede yazılı olan Kavs (Yay) burcunu görürüz. Kamer gezegeni o gün ve o gece Kavs burcundadır.

 

      Daha iyi anlaşılması için bir örnek daha verelimki bu ilmin isteklilerine kolaylık olsun. Miladi aylardan Mart ayı ve Arabi ayında 27. günündeyiz. Mart ayını bulup, Arabi ayında 27 sini bulduktan sonra, bu iki hanenin kesiştiği yere baktığımızda, Deliv burcunu görürüz. Kamer o gün ve o gece Deliv (burcundadır.

 

      Kamer gezegeninin hangi burçta olduğunu gösteren Cetvel:

 

ay kamer mezil yörünge miladi aylar bilmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri