VEŞSEMSİ VEDUHAHA SURESİ NİN SIRLARI

VEŞSEMSİ VEDUHAHA SURESİ NİN SIRLARI HAVVASI COK ÖZEL VE ÖNEMLİ KAİDELER

VEŞSEMSİ VEDUHAHA SURESİ NİN SIRLARI
VEŞSEMSİ VEDUHAHA SURESİ NİN SIRLARI Yönetici
Bu içerik 3326 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Ey şu kitabıma vakıf olan Talip! Sen bilki; Bu mübarek ve kabul olunan da’veti on sene boyunca araştırdım ve sordum. Ben bu da’vete son derece rağbet ettim ve bu da’veti Irak ehlinden Bağdat lı bir adamın yanında buldum. O zat bu dua ile harukülade haller yapıyordu. Bağdat emiri onunla mülkünü diğer beldelerden daha çok genişletti.

 

      Ben o zatla riyazatta derinleşmeden önce tanıştım ve onunla bu ilim hakkında müzakere (Konuşup görüşme) ettim. Bana: Bu ilimde acaib ve garaibler vardır dedi. Bende ona: Bu ilmin gizli sırlarını bana bildir dedim. Oda bana: Sırrımızı saklarsan acaip ve garibliklerini görürsün dedi.

 

      Ne zamanki, bir gemiye binip bir saat kadar gittikten sonra, kendimizi beyaz bir adanın bulunduğu bir şehirde bulduk. İçerisinde Cin meliklerinin kızları vardı. O şehirden daha güzeli görülmemiştir. Bunları gördüğüm zaman korktum. O zaman o zat bana: Sen bu ilmin inceliklerini görmek istemiyormuydun? dedi. Sonra benim anlamadığım bir lisan ile konuştu. Harukülade bir hal oldu ve kendimi su ile dolu bir kuyuda buldum. O zat'a: Bu ilme ne ile kavuştun isen bana bildir dedim. O da bana: Onu sana bildiririm ama sen onu gizle. Gördüğün şey Şems sure'sindedir dedi. Onu bana öğretmesini istedim. O'da bana: Bir müddet beklememi istedi. Bunun üzerine o zatın yanında beş (5) sene kaldım.

 

      Sonra, benden bunu Allah c.c. tan korkandan başkasına açıklamayacağıma dair söz ve ahit aldı. Bende ona, gizli sırlarını öğreninceye kadar hizmet ettim ve onu insanlardan korudum.

 

      Ben yaşlanınca, hakkın gizli sözü beni çağırdı. Anladımki, ölümün habercisi bana geldi. Allah c.c. tan bu kitabı toplamak için vakit istedim. Bu kitabı yol ehline sırrın hazinesi kılmak için Allah c.c. beni muvafık kıldı. Bende bu mübarek da’vet duasını bu yol ehline emanet olarak bıraktım.

 

      Bu mübarek da’vet duasının ondokuz (19) tesir sahası vardır.

şems duhaha ilim sır havas riyazat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
davut ay     2019-01-20 Kesful hicap nasil acilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri