Havas İlmi icazet izin - Manevi İşlerde başarıya ulaşmak icin.

havas ilmi ve manevi ilimlerde başarılı olabilirmek icin yapılması gerekenler. Böyle yaparsan yaptıgın işlerde icabet cabuk görürsün.

Havas İlmi icazet izin -  Manevi İşlerde başarıya ulaşmak icin.
Havas İlmi icazet izin -  Manevi İşlerde başarıya ulaşmak icin. Yönetici
Bu içerik 7199 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Havvas ilminde izin

Havvas ilminin şartlarından biri ise bir tecrübeli üstattan bu ilmi öğrenmek ve bazı dua ve evradı şerifleri okumak ve okunanların havvâsına malik olabilmek için izin almaktır, bu şekilde üstattan alınan izne ' büyük izin denilir' ki bu izinle yapılan ameller mutlaka başarıya ulaşır.
Eğer böyle bir üstadı bulmak imkansız ise, bir amele başlamadan evvel 2 rekat hacet namazı kılıp aşağıdakileri ayeti kerimeleri okuyup ameline başla, buna dahi küçük izin denilir. Bu izinle yapılan ameller dahi başarıya ulaşır. (Allâhü Teâlâ’nın izni keremi ile)

Havâss ilminde icazetsiz tertip yapan babasız çocuk gibidir der alimler. Şek ve şüphe yok ki gerçekten icazet (izin) tertipler öncesinde şarttır. Bazı ulema kimselerin dediği gibi icazet bir ustadan alınır kişi şerbetlenir deneyim ve ikram sahibi olur aldığı icazet ile Allah c.c. nun izniyle hayır üzere amel eder. Velev bilmek gerekir ki bir ustadan icazet almak mümkün değilse yapılacak amellerden önce Allah c.c. ya icazet için yakarılması ve bazı özel icazet dualarının edilmeside elbette ve elbette hayır üzere sonuç verir. Velev kardeşlerim kulağımıza gelen haberlerde icazet için yalan söyleyen niyetini gizleyenler olduğunu duyduk. Dostlarım bilin ki! Sizler üstatları kandıramazsınız. Onlar Allah c.c. nun izniyle kimin niyeti nedir yanına ne maksatla varmışlardır bilirler. Allah c.c. nun izniyle bu konu üzere tertipler vardır ve riyazet erbabı olanlar bunları kolayca elde eder. Şek ve şüphe yok ki alimi kandırmaya meyledenler kendilerini kandırırlar ve kötülük ile haset gütmek için icazet arayanlar ve amele niyet edenler gaflet havuzunda iblisin vesvesesi ile boğulur giderler.
Okunacak ayeti 


havas ilimi icazet icin

icazet ilim havas ilmi manevi tasarruf sahibi olmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Özlem     2020-04-14 Sizinle nasıl iletişime gecebilirim ?pozturk3535@gmail.com e mail atarmısınız ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri