KASİDE-İ BÜRDE HAVVASI

KASİDE-İ BÜRDE HAVVASI CELİLESİ KASİDE-İ BÜRDE SIRLARI VE FAYDALARI

KASİDE-İ BÜRDE HAVVASI
KASİDE-İ BÜRDE HAVVASI Yönetici
Bu içerik 12380 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

El - Hac İbrahim bin Muhammed el yelavaci hazretleri buyurdu ki: Herkim kaside - i bürdeyi hasta bir kişiye 3 gün boyunca 1 defa okusa veya 3 gün boyunca 3 defa okusa veya hasta olan kişi kendi kendini okusa elbette ve elbette hastalığı ölümden başka ne olursa olsun C.hakkin izni ile şifa bulur.

Eğer küçük çocuklara okusalar cinler ve ş eytanlar o çocuklardan elini çekerler, vesveselerden ve korkulardan emin olurlar. ümmüsıbyan hastalığından ve bedeni hastalıklardan emin olurlar.

Eğer değerli bir şey üzerine veya bir eve veya çalınmasından korkulan bir şeye etrafında daire çizilerek okun sa Allahü talanın izni ile kimse o mali çalamaz, evin etrafında okunsa ev hırsızlardan ve yangınlardan korunmuş olur.

Cuma gecesi yatsı namazından sonra okusalar peygamber efendimizi rüyasında görürler.

Ramazanı şerifin her cuma gününde 1 kere okusalar ö mrü uzun olur, ta öbür ramazana kadar belalar def olup, menfaatler celp olur.

Taun ve vebadan halas için her gece 3 kere okunur. Efendimizi rüyada görmek için veya istihare için her gece yatmadan evvel 3 kere okunur.

Kaside - i bürdenin okuma şartları budur: Haramlardan kaçınmak, itikadın düzgün olması, halis niyet ile okumak, Salih ameller islemek, temiz giyinmek, kıbleye dönmek, diz çökmek, bir celsede okumak, okumaya başlamadan evvel 7 defa Allahü Teâlâ’ya sena etmek, 3 defa salavatı şerife okumak, b aşlamadan evvel 1 kere

Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun)." TEVBE Suresi 128. ayeti

 

Bakara suresinin son ayetini bir kere okumak, sonra su salavatı şerife 1 defa okunur.

 اللهم صل على محمد فى الاولين والاخرين فى الملاء الاعلى الى يوم الدين

“ Allahümme salli ala muhammedin fil evveline vel ahirin fil mele - il ala ila yevmiddin “

2 rekât namaz kılınır sonra 7 defa salavatı şerife ve 7 defa istiğfarı şerife okunur, sonra 1 defa lekad ca - eküm rasulün min enfusiküm aziz, sonuna kadar okunur.

Kaside - i bürde okuması bitince tekrar 7 defa salavatı şerif ve 7 defa istiğfarı şerif okunur ve su dua okunur.

اللهم انى اتوسل بقرائة القصيدة المباركة اليك ان تعطينى خيرالدارين عاجلا واجلا

"Allahümme inni etevesselü bi kiraetil kasidetil mubareketi ileyke en tu`tiyeni hayraddareyni acilen ve eclen"

 

Bundan sonra hacet ne ise o söylenir. 7 gün boyunca okunmaya devam edilir. Elbette ve elbette Hakk Teâlâ hacetini verir.

Hayatta her ne türlü zorluk ile karşılaşılsa bu kaside - i bürdeyi 1 kere okusalar Allahü Teâlâ illa kolaylıklar ihsan eder. Bunalıma giren kişi okusa veya işleri ters giden kişi okusa illa Allahü Teâlâ o kuluna çok büyük ihsanlarda bulunur, hayır kapılarını açar. Gemiye veya uçağa veya arabaya binmeden evvel okusalar her ne ile yolculuk ederse etsin her ne olursa olsun asla zarar görmez, her türlü belalardan emin olur.

Eğer bir hastayı okumak murad edilse taze bir abdest alınıp hiç konuşulmadan kıbleye dönerek salatu selamdan okunarak kıra - et edilmeye başlanır. Hasta nın önüne de bir tas su konulur, okuma bitinceye hastaya içirilir, birazı da ağrıyan yere sürülür. Hasta kişiyi okumaya 3 gün veya 7 gün devam edilir, Allahü Teâlâ mutlak ve mutlak şifa verir. Ama okuyan kişi kaside - i bürdenin beyitlerinin manalarını bilme si şarttır. Okuma esnasında asla konuşulmamalıdır.

 

KASİDE-İ BÜRDE HAVVASI KASİDE-İ BÜRDE sırrı KASİDE-İ BÜRDE faydası KASİDE-İ BÜRDE HASTALIK ŞİFA BEREKET KISMET EVLENMEK KISMET AÇMA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri