Düğümlü İşleri Çözen, Hz.Süleyman(as)'ın Duası

Süleymân (Aleyhisselam)ın Mescid-i Aksa'nın Kapısını Kendisiyle Açtığı Dua

Düğümlü İşleri Çözen, Hz.Süleyman(as)'ın Duası
Düğümlü İşleri Çözen, Hz.Süleyman(as)'ın Duası Yönetici
Bu içerik 22532 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Düğümlü İşleri Çözen, Hz.Süleyman(as)'ın Duası

Süleymân (Aleyhisselam)ın Mescid-i Aksa'nın Kapısını Kendisiyle Açtığı Dua:

Hasen-i Basri (Radıyallahu Anh)dan rivayet edildiğine göre; Mescid-i Aksa'nın anahtarı Süleyman (Aleyhisselam)ın yanında bulunuyordu, bir gün mescidi açmak için geldiğinde çok zorlandı, cinlerden ve insanlardan yardım istediyse de onlara da bu iş zor geldi. 
O zaman Davud (Aleyhisselcım)ın meclis arkadaşlarından olan pır-i fani bir zat gelerek: "Ey Allah'ın Nebisi! Niçin seni böyle sıkıntılı görüyorum?" dedi. Süleyman (Aleyhisselam): "Bana da, insanlara ve cinlere de bu kapıyı açmak zor geldi" deyince o zat: "Şimdi sana bir takım kelimeler öğreteceğim ki baban Davud Nebi sıkıntıya düştüğü zaman onları söylediğinde Allah-u Te'ala hemen o sıkıntısını açardı, şu kelimeleri söyle: 

Hz.Süleymanın duası

'Ey Allah! Ancak Senin nurunla hidayet buldum, ancak Senin lütfunla ihtiyaçlarımdan kurtuldum, ancak Senin nimetinle sabahladım ve akşama çıktım. İşte günahlarım Senin huzurunda durmaktadır, Senden mağfiret talep ederim ve Sana tevbe ederim. Ya Hannan! Ya Mennan! (Beni bu sıkıntı­dan kurtar.)' Süleyman (Aleyhisselôm) bu kelimeleri söyler söylemez hemen kapı açıldı."

 

Okunuşu;

Allâhümme binûrikehtedeytü ve bifadlikesteğneytü ve bi ni'metike esbehtü ve emseytü hâzihi zunûbî beyne yedeyke estağfiruke ve etübü ileyk. Yâ Hannân! Ya Mennân!

(z= zel ذ) ( ° cezmli ayn)

 

Cübbeli Ahmet Hoca Düğümlü İşleri Çözen:


Düğümlü açan Hz.Süleymanın Duası

Kaynak: Lalegül Dergisi Haziran 2016

Düğüm ilgili konular:

Dertleri Sıkıntıları Açmak İçin Dualar cübbeli dert duası cübbeli sıkıntı duası cübbeli dertleri açmak için dua sıkıntı anında okunacak dua
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri