Sabah Akşam İsra Suresinin Son 2 Ayetini Okumak

Rasülüllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) 'in buyurduğu hadiste Her kim bir sabah veya akşam İsra Sûre(si)nin sonuna kadar okursa, o gün ve gece kalbi ölmez (gaflete düşmez)

Sabah Akşam İsra Suresinin Son 2 Ayetini Okumak
Sabah Akşam İsra Suresinin Son 2 Ayetini Okumak Yönetici
Bu içerik 1103 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Ebû Mûsa (Radıyallahu anh)dan rivâyet edildiğine göre, Rasülüllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: "Her kim bir sabah veya akşam İsra Sûre(si)nin sonuna kadar okursa, o gün ve gece kalbi ölmez (gaflete düşmez)."

(Deylemi, el-Müttaki, Kenzül-`ummâl, no: 2594, 1/574)

İsra Suresi - Okunmak - Dualarım Sayfa 170

Üstadımızın Üstadı Ali Haydar Efendi (Kuddise Sirruhu) Hazretleri kendi Mushaf-ı Serif inde, İsrâ Süresi'nin sonuna düştüğü bir kayıtla sürenin sonundaki tekbir getirme emrine münasip olarak şu duayı okumanın müstehâb olduğuna işaret etmiştir: 

İsra Suresi - Okunmak - Dualarım Sayfa 171

"Allâh-u Te`ala'yı son derece teklik ederiz. Allâh-u Te`ala'ya çokça hamdederiz. Sabah-akşam Allah-u Teeala'yı tesbiti) ederiz, Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur. Kafirler istemese de, ibadeti sırf O'na tahsis ederek, ancak O'na kulluk ederiz." 


Bu duânın fazileti hakkında İbni Ömer (Radıyallâhu Anhuma)nın şöyle anlattığı rivâyet edilmiştir: 

İsra Suresi - Okunmak - Dualarım Sayfa 172

Bir kere biz, Rasülüllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ile beraber namaz kılarken, o anda topluluktan biri: 
İsra Suresi okumak - Dualarım Sayfa 172

"Allüh'ı son derece tekbir ederim, Allah'a çokça hamdederim ve sabah-akşam Allâh-u Te'âlâ'yı tesbiti ederim (bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim)." dedi. Bunu duyan Rasülüllüh (Sallallahu aleyhi ve sellem): "O sözleri söyleyen kimdi?" diye sordu. O kişi "Bendim Yâ Resulallah!" diye cevap verdi. O zaman Rasülüllüh (SallâIlâhu Aleyhi ve Sellem): "Bu kelimelere şaşırdım. Çünkü gök kapıları bu kelimeler(i kabul etmek) için açıldı." buyurdu. İbni Ömer (Radıyallâhu Anhuma) şöyle demiştir: Rasülüllüh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)den bunu duyduğumdan beri, bu kelimeleri hiç terketmedim. De'avât: 127, no: 3592, 5/575) 

SESLİ OKUNUŞU:

 

Cübbeli Ahmet Hoca Zikir Ali Haydar Efendi İsrâ Süresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri