Allâhu Teâlânın Kendileri İle Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsm-i Şerîfler

Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem 'in Allâh-u Te`ala'nın, kendileriyle Zâtına dua edilmesini en çok sevdiği isimlerdendir

Allâhu Teâlânın Kendileri İle Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsm-i Şerîfler
Allâhu Teâlânın Kendileri İle Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsm-i Şerîfler Yönetici
Bu içerik 4730 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Huzeyfe ibni'l-Yemân (Radıyallahu Anlı) şöyle anlatmıştır: :

Allahın Sevdiği İsmi Şerifler

"Bir kere Cibril, Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) 'e gelerek: 'Yâ Muhammed! Bana senden daha sevgili olan hiçbir peygambere gönderilmedim. Sana Allah'ın isimlerinden bazı isimler öğreteyim mi ki onlar Allâh-u Te`ala'nın, kendileriyle Zâtına dua edilmesini en çok sevdiği isimlerdendir. (Bu isimleri okumak istersen) de ki:

Allahın Sevdiği İsimler

'Ey gökleri ve yeri (güneş ve ayla) nurlandıran! Ey gökleri ve yeri (yıldızlarla ve burçlarla) süsleyen! Ey göklerin ve yerin (ve onlardaki her şeyin işlerini yoluna koyan) Cebbarı! Ey gökleri ve yeri ayakta tutan! Ey göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısı! Ey gökleri ve yeri (onlarda yarattığı güzelliklerle) taçlandıran! 
Ey cella" (heybet) ve ikrâm (lütuf) sahibi! Ey feryat edenlerin imdadına yetişen! Ey yardım isteyenlere imdad eden, ibadet edenlerin nihai hedefi olan, dertlilerden sıkıntılarını bertaraf eden, kederlileri rahatlatan, darda kalanların duasına icabet eden ve derileri açan! 

Ey âlemlerin İlahi! Ey merhametlilerin en acıyanı! Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir. (İşte bu isimleri zikrettikten sonra Rabbine hâcetini arzeyle)."

(Taberard, el-Mu`cemu'l-Evsat, no:145, 1/52; Heysend, Mecma`u'ı-Zeva?d, no:17396, 10/284) 

 

OKUNUŞU:
Yâ nûrassemâvati vel ard. Yâ zeynessemâvati vel ard. Yâ cebbârassemâvati vel ard. Yâ imâdessemâvati vel ard. Yâ bedîassemâvati vel ard. Yâ tâcessemâvati vel ard. Yâ zel celâli vel ikrâm. Yâ sarîhal müstasrıhîn. Ve yâ ğıyâsel müsteğîsîne vel müntehel âbidîn. El müferrice anil mekrûbîn. El müravviha anil mağmûmîne ve mücîbe duâil mudtarrîne ve kâşifel kürabi ve yâ ilâhel âlemîn. Ve yâ erhamerrâhimîn. Menzûlün bike küllü hâceh. 
 

Kaynak: Lalegül Dergisi Kasım 2015
 

Allah’u Te’ala’nın Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsmi Şerifleri

allah ismi şerif esmaül hüsna ism-i azam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri