Kul Hakkı Namazı

Bu kılınacak namaz ve okunacak Allâh-u Te`âla onu kabrini şiddetlerinden kurtarır ve davalılarım kıyamet günü ondan razı kılar.

Kul Hakkı Namazı
Kul Hakkı Namazı Yönetici
Bu içerik 2767 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

5 "Şerhu Şir`ati'l-İsIam" isimli kıymetli eserin müellifi Seyyid Ali Zâde (radıyallahu anh beyanı vechile; "Kişi kıyamet gününde hasım (düşman)larını razı etmek niyetiyle Aşûra günü dört rekât namaz kılıp, birinci rekâtta Fâtiha'dan sonra on bir kere İhlas Sûresi, ikinci rekâtta Fâtiha'dan sonra üç kere Kafirun ve on bir İhlas Süresi, üçüncü rekâtta Fâtiha'dan sonra bir kere Tekâsür, on bir kere de İhlas Süresi, dördüncü rekâtta Fâtiha'dan sonra üç kere Ayete'l-Kürsi ve yirmi beş kere İhlas Süresi okursa Allâh-u Te`âla onu kabrin şiddetlerinden kurtarır ve davalılarım kıyamet günü ondan razı kılar.

"er-Risaletü'z-zevkıyye" isimli eserde zikrolunduğuna göre bu namaz Rasülüllâh ben naklolun-muştur ve çok faziletleri vardır. Bu namaz senenin altı günü; Aşûrâ günü, terviye günü, arefe günü, kurban bayramı günü, şa`banın on beşinci (beraat) günü ve ramazanın son cuma günü kılınır.

(Seyyid Ali Zâde, Şerhu Şir`ati'l-İslam, sh:217) 

Namaz Kul hakkı Kul Hakkı Namazı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri