Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen Enmat-ı Şerif 2

Cübbeli Ahmet Hocamızın terkibi şerifte affetme, ceza vermekten vazgeçme, Allah-u Te'ala'yı noksan sıfatlardan tenzih etme, güzelliği izhar etme, kötü işleri düzeltme, ayıpları örtme,bütün zorlukları kolaylaştırma, kalpleri yumuşatma, akılları doğruya ulaştırma, şehvetlere müptela olmaktan kurtulma Esma-i Hüsna İçerisinden Seçilmiş Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen Enmat-ı Şerifenin İkincisi

Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen Enmat-ı Şerif 2
Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen Enmat-ı Şerif 2 Yönetici
Bu içerik 7969 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Maül-'Ayneyn (Kuddise Sirruhu) bu terkıbi şerif hakkında şöyle demişlerdir: "Bu terkıb-i şerifte affetme, ceza vermekten vazgeçme, Allahu Teala'yı noksan sıfatlardan tenzih etme, güzelliği izhar etme, kötü işleri düzeltme, ayıpları örtme, bütün zorlukları kolaylaştırma, kalpleri yumuşatma, akılları doğruya ulaştırma, şehvetlere müptela olmaktan kurtulma, Allah-u Te'ala'ya karşı yapılan muhalefetlere ve gafletlere devam etmekten kurtularak (evvelce) işlenilen günahların sevaplara dönüşmesi, zellelere düşülen hususta Allah-u Te'ala'nın rahmetiyle kuşatılma, işlenilen günahların Allah-u Te'ala'nın fazl-u keremiyle affedilmesi, dinlenilen bütün vaazların kulaktan kalbe inmesi, ibretli olan bütün işlerden gereğince ibret alma ve ebdal kulların makamına erişmenin sırrı vardır." (Maül-Ayneyn, Natül-bidayat ve tavsıfün ­nihayat, sh:622) 

Enmat-ı Şerif 2

BU TERKİB-İ ŞERİFTEKİ ESMA-i HÜSNANIN HAVASSI 

İnsanların seni sevmesi için dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmek, günahlara ve kötü işlere düşen kişilerin bu hallerden kurtulmasına vesile olması için çok münasiptir. Her kim bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam ederse, Allah-u Te'ala onu çok hoş ve keremli bir kişiye dönüştürür. 

Tevbenin kabul edilmesi için dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin işleri kolaylaşır ve Allah-u Te'ala onun tevbesini kabul eder. 

Zeka İçin dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin, Allah-u Te'ala zihnini açar, anla­yışını artırır, onu edep timsali birisi haline getirir, ona sırların inceliğini işittirir ve gizli aşikar bütün eşyanın hakikatını gösterir. Kulagında ve gözünde zayıflık olan kişi bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam ederse, hastalık geçer.

İyi görmek için dua

Allah-u Te'ala bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin sevgisini kulların işlerde kalplerine Allah-u o kadar Te'ala'nın yerleştirir izniyle ki, onu muvaffak gören olur. herkes sever. (Maül-Ayneyn. Ayrıca o kişi Natül-bidayat başladığı ve tavsıfün ­nihayat. sh:634) 

Cübbeli Ahmet Hoca Enmat-ı Şerif Lalegül ism-i şerif
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri