NAZAR (İSABET-İ AYN)

Nazar hakikatta nedir ? Nazarla alakalı yaşanmış hadiseler ve efendimizin yaşamış oldukları. Bebeklerde Nazar ve Nazar için bebeğe hangi dua okunur Tavsiye edilenler. Kimlere nazar değer

 NAZAR (İSABET-İ AYN)
 NAZAR (İSABET-İ AYN) Yönetici
Bu içerik 3307 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Kıymetli okuyucularım! Nazar hadisesine bazıları inanmamaktadırlar, fakat nazar gerçekten de vardır. Hatta Peygamber Efendimizin bu konu hakkında Hadis-i şerif­leri de olduğu bilinmektedir. Onun için eskiden beri nazar­dan korunmak için çok çeşitli yöntemler ve dualara baş vurulmuştur. Nazar boncuğundan tutun da çok değişik şey­leri insanlar üzerlerinde bulundururlarsa korunacaklarına inanmışlardır. Bu sebeple üzerinde her şeyi taşımak dinen de yanlıştır ve bir fayda getirmez. 


EN ÇOK KİMLERE NAZAR DEĞER


Onun yerine Havas alimlerince tavsiye edilen dua ve terkiblerden istifade etmekte çok fayda vardır. Hatta nazar­la alakalı duaları okurken insanın üzerindeki ağırlıklar gi­der kişi çokça esner ve nazar üzerinden kalkar. Bazı insan­lar mıknatıs gibidir. Onlara nazar çokça değer ve nazarı ü­zerine çeker. Eğer tıbbi bir rahatsızlığı yok ise halsizlik çokça görülmektedir. Bu hadise insanlardaki hasedin göz­deki ışınlar vasıtası ile karşı tarafa isabeti ile olur. Bazen de kişide hased olmasa da elinde olmayarak bir şeye imre­nerek bakması veya normal bakışla da gerçekleşebilir. 

NAZAR KİMLERE DEĞER?

Nazar en çok çocuklara değebilir; bu da eğer tıbbi bir rahatsızlığı yok ise çocuklar ve bebekler geceleri uyu­yamaz çok ağlar ve huzursuz olurlar. Nazar sadece insanlara değmez. Çiçeklere, hayvanlara, eşyalara, bağ ve bahçeye, ev, araba, hatta insanın işine bile nazar değebilir. Bazı insanlar bunun farkındadır. Mesela işi o kadar iyi iken dükkanı müşteriyle dolup taşarken, öyle zaman olur ki, dükkana bi­ı i girer dükkan sahibi siftah bile yapamaz. 
Bunun yanı sıra iyi göz sahibi yani etrafına iyi ışınlar yayan, gittiği yere ayağıyla bereketi getirenler de vardır. Dükkan sahibi bunun farkına varırsa o kişinin dükkanına ayak basmasını dört gözle bekler. Onun için hoşumuza gi­den bir şey gördüğümüzde, (MAŞAALLAH) La kuvvete illa billah dememizde çok fayda vardır. Bazılarımızın nazar konusunda tereddütü olabilir. 
Bundan seneler önce insanlar üzerinde ilmi araştırma­lar yapılmakta) dı. Bir zat, ellerini hiç değdirmeden gözle­ı ıyle bakarak atal, kaşık gibi metalleri büküyordu. Hatta hu deneyden sonra tartıldığında kişinin kilo kaybına uğra­dı gı kayıtlara geçmiştir. 
Ey kardeşim! Hayatımızda karşılaştığımız her aksiliği ııazar veya başka uğursuzluklara bağlamakta dinen yanlıştır, onun için çalışıp didinmek ve ALLAH'a sığınmak gerekmektedir.

NAZARDAN KORUNMA

Her şeyin en doğrusunu ancak ALLAH bilir. 

Nazar İsabet-i Ayn bebek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri