İç-Dış Kargaşalardan Korunmak İçin Dua

İç-Dış Kargaşalardan Afiyette Kalmak İsteyen Bu Duâya Devam Etsin! Veba, Corona Korunma için dua hakkında Faydalı bilgiler Emraz-ı Sariye [ Bulaşıcı Hastalıklar ] Ve Korunma Yolları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vebadan Korunma Hususunda Çok Faydalı Bir Dua:

İmam-ı Beyluni (Rahimehullah) arka sayfada zikredilecek olan: “Allahümme inni la emlikü linefsi darran … ” diye başla­yan duanın her gün üç kere okunmasının vebadan korun­ma hususunda çok faydalı olduğunu beyan etmiştir. 

(Muhammed ibnü Fetbillah el-Beyluni, Hulasatu mci tahsilü ‘aleyhi’s­sa ‘iın, Kral Suud Üniv. Ktp, kısım:fı. b, rakam:615, verak: 12b) 

Faydalı Malumat 

Aslında bu dua Hasen-i Basri ve Sabit el-Bünani (Radıyal­lahu Anhüma) gibi zatların ravılerinden olan Salih el-Mürri (Radıyal­lahu Anh)’a mana aleminde öğretilmiştir. 

Nitekim İbnü Ebi’d-Dünya (Rahimehullah) senedini zikrede­rek, (sahabe-i kiramı görenleri görenlerden oluşan) tebe’i ta­bi’in tabakasının ulularından olan ve Allah korkusundan do­layı çok ağlamasıyla meşhur olan Salih el-Mürri (Radıyal­lahu Te’ala Anh)ın şöyle anlattığını nakletmiştir: 

Corona Korunmak Duası

“Bir vakit insanlar çok kargaşa içine girmişlerdi ki hangi gece olduğunu Allah bilir bir gece ben rüyamda şöyle gördüm; uykumda biri bana gelerek: “Söyle.” dedi. 

Ben: ‘Ne söyleyeyim?’ deyince o: 

“(Sen:) ‘Ey Allah! Şüphesiz ben kendim için ne bir zarar( dan kurtulınay)a, ne de bir menfaat (teminin)e, ne ölüm(ü defetmey)e, ne hayat(ımı uzatmay)a, ne de dirilt­meye malik olamam. Ben Senin bana verdiğinden başkasını almaya güç yeti­remiyorum, Senin beni koruduğundan başkasından da sa­kınamıyorum (sakınsam da fayda etmiyor), o halde Sen beni söz ve amel bakımından sevdiğin ve razı olduğun şeylere mu­vaffak eyle.’ diye dua et. Eğer bir kişi bu duayı okuyabi­lirse artık o (bu belalardan) afiyet içerisinde kalacaktır.” dedi.” 

Duanın Metni Şerifi

Emraz-ı Sariye [ Bulaşıcı Hastalıklar ]

Duanın Terceme-i Münıfesi

Ey Allah! Şüphesiz ben kendim için ne bir zarar( dan kur­tulmay )a, ne de bir menfaat (teminin)e, ne ölüm(ü defetme­y)e, ne hayat(ımı uzatmay)a, ne de diriltmeye malik olamam. 
Ben Senin bana verdiğinden başkasını almaya güç ye­tiremiyorum, Senin beni koruduğundan başkasından da sakınamıyorum. O halde Sen beni söz ve amel bakımından sevdiğin ve razı olduğun şeylere muvaffak eyle. Ya Hayyu! Ya Kayyum! Senden başka hiçbir ilah yok­tur. Ya Erhame’r-rahimin! (Ey acıyanların en ziyade mer­hametlisi! Bu duamı kabul eyle.)” 

Duanın Türkçe Okunuşu

Allâhümme lâ emlikü linefsî darran ve lâ nef-an ve lâ mevten ve lâ hayâten ve lâ nuşûrâ. Ve lâ estetîu en âhuze illâ mâ a’taytenî ve lâ en etteqıye illâ mâ ve qaytenî. Allâhümme feveffiqnî limâ terdâ minel qavli vel-ameli fî âfiyetin Yâ Hayyu Yâ Kayyûm. Lâ ilâhe illâ ente yâ erhamerrâhimîn.

İç Dış Kargaşalardan Afiyette için dua

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İç-Dış Kargaşalardan Korunmak İçin Dua

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!