İç-Dış Kargaşalardan Korunmak İçin Dua

İç-Dış Kargaşalardan Afiyette Kalmak İsteyen Bu Duâya Devam Etsin! Veba, Corona Korunma için dua hakkında Faydalı bilgiler Emraz-ı Sariye [ Bulaşıcı Hastalıklar ] Ve Korunma Yolları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vebadan Korunma Hususunda Çok Faydalı Bir Dua:

İmam-ı Beyluni (Rahimehullah) arka sayfada zikredilecek olan: “Allahümme inni la emlikü linefsi darran … ” diye başla­yan duanın her gün üç kere okunmasının vebadan korun­ma hususunda çok faydalı olduğunu beyan etmiştir. 

(Muhammed ibnü Fetbillah el-Beyluni, Hulasatu mci tahsilü ‘aleyhi’s­sa ‘iın, Kral Suud Üniv. Ktp, kısım:fı. b, rakam:615, verak: 12b) 

Faydalı Malumat 

Aslında bu dua Hasen-i Basri ve Sabit el-Bünani (Radıyal­lahu Anhüma) gibi zatların ravılerinden olan Salih el-Mürri (Radıyal­lahu Anh)’a mana aleminde öğretilmiştir. 

Nitekim İbnü Ebi’d-Dünya (Rahimehullah) senedini zikrede­rek, (sahabe-i kiramı görenleri görenlerden oluşan) tebe’i ta­bi’in tabakasının ulularından olan ve Allah korkusundan do­layı çok ağlamasıyla meşhur olan Salih el-Mürri (Radıyal­lahu Te’ala Anh)ın şöyle anlattığını nakletmiştir: 

Corona Korunmak Duası

“Bir vakit insanlar çok kargaşa içine girmişlerdi ki hangi gece olduğunu Allah bilir bir gece ben rüyamda şöyle gördüm; uykumda biri bana gelerek: “Söyle.” dedi. 

Ben: ‘Ne söyleyeyim?’ deyince o: 

“(Sen:) ‘Ey Allah! Şüphesiz ben kendim için ne bir zarar( dan kurtulınay)a, ne de bir menfaat (teminin)e, ne ölüm(ü defetmey)e, ne hayat(ımı uzatmay)a, ne de dirilt­meye malik olamam. Ben Senin bana verdiğinden başkasını almaya güç yeti­remiyorum, Senin beni koruduğundan başkasından da sa­kınamıyorum (sakınsam da fayda etmiyor), o halde Sen beni söz ve amel bakımından sevdiğin ve razı olduğun şeylere mu­vaffak eyle.’ diye dua et. Eğer bir kişi bu duayı okuyabi­lirse artık o (bu belalardan) afiyet içerisinde kalacaktır.” dedi.” 

Duanın Metni Şerifi

Emraz-ı Sariye [ Bulaşıcı Hastalıklar ]

Duanın Terceme-i Münıfesi

Ey Allah! Şüphesiz ben kendim için ne bir zarar( dan kur­tulmay )a, ne de bir menfaat (teminin)e, ne ölüm(ü defetme­y)e, ne hayat(ımı uzatmay)a, ne de diriltmeye malik olamam. 
Ben Senin bana verdiğinden başkasını almaya güç ye­tiremiyorum, Senin beni koruduğundan başkasından da sakınamıyorum. O halde Sen beni söz ve amel bakımından sevdiğin ve razı olduğun şeylere muvaffak eyle. Ya Hayyu! Ya Kayyum! Senden başka hiçbir ilah yok­tur. Ya Erhame’r-rahimin! (Ey acıyanların en ziyade mer­hametlisi! Bu duamı kabul eyle.)” 

Duanın Türkçe Okunuşu

Allâhümme lâ emlikü linefsî darran ve lâ nef-an ve lâ mevten ve lâ hayâten ve lâ nuşûrâ. Ve lâ estetîu en âhuze illâ mâ a’taytenî ve lâ en etteqıye illâ mâ ve qaytenî. Allâhümme feveffiqnî limâ terdâ minel qavli vel-ameli fî âfiyetin Yâ Hayyu Yâ Kayyûm. Lâ ilâhe illâ ente yâ erhamerrâhimîn.

İç Dış Kargaşalardan Afiyette için dua

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İç-Dış Kargaşalardan Korunmak İçin Dua

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH Dini Bilgi Teşkilatın Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin