RAMAZAN'DA YAPILMASI GEREKEN DÖRT BÜYÜK ZİKİR

Rasülüllah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Şa`ban-ı Şerif'in son günü yapmış olduğu bir konuşmasında Ramazan-ı Şerif Ayında Çok Yapılması Gereken Dört Zikirleri söylemiştir.

RAMAZAN'DA YAPILMASI GEREKEN DÖRT BÜYÜK ZİKİR
RAMAZAN'DA YAPILMASI GEREKEN DÖRT BÜYÜK ZİKİR Yönetici
Bu içerik 4589 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Selman-ı Farisi (Radıyallahu anh)dan rivâyet edildiğine göre, Rasülüllah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Şa`ban-ı Şerif'in son günü yapmış olduğu bir konuşmasında şöyle buyurmuştur:

Ramazanda yapılması gereken dört büyük dua
"... O halde, onda dört hasleti çoğaltm, bunların ikisiyle Rabbiniz'i razı edersiniz, diğer ikisine de mutlaka muhtaçsınız. Rabbiniz'i kendisiyle razı edeceğiniz iki haslet `La ilahe illallah' şehadeti ve istiğfardır. Mutlaka onlarsız duramayacağınız diğer ikisi ise Allah'tan cennet isteyip, cehennemden O'na sığınmanızdır."

Kaynak: Lalegül Dergisi Mayıs 2018
(İbnü Huzeyme, es-Sahl'h, es-Sıyöm:8, rakam:1887, 3/191-192; el-Beyhaki, Fezâilü'l-evköt, rakam:37, sh:146-148; Şucabü'l-han, rakam:3336, 5/223-224)

Hadis-i Şerifdeki Zikirlerin Okunuşu:

Ramazan Şerifte okunması gereken 4 ismi şerif

 

OKUNUŞU:
Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve enne Muhammeden rasûlullâh. Estağfirullâhellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyel qayyûme ve etûbu ileyh. Allâhümme innî es'elükel cenneh. Ve eûzü bike minennâr.

 

Ramazan zikir Ramazan ibadetleri Ramazan-ı Şerif
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri