Kabristana Girildiğinde Okuyanın 50 Senelik Günahını Bağışlatacak Bir Zikir

Hz. Ali Radıyallahu anh'ın mezarlıga girdiğinde yapılan cok büyük bir dua cok güzel bir selam okunması tavsiye edilen unutulmaması gereken manası cok güzel olan bir selam...

Kabristana Girildiğinde Okuyanın 50 Senelik Günahını Bağışlatacak Bir Zikir
Kabristana Girildiğinde Okuyanın 50 Senelik Günahını Bağışlatacak Bir Zikir Yönetici
Bu içerik 9284 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

KABRİSTANA GİRİLDİĞİNDE OKUYANIN ELLİ SENELİK GÜNAHINI BAĞIŞLATACAK BİR ZİKİR

Esbağ ibni Nübâte (Radıyallahu Anlı) şöyle anlatmıştır:

Kabristana Girildiğinde Okunan dua

"Bir kere ben Ali ibni Ebi Talib (Radıyallâhu Anh) ile berâberdim, o bir kabristana uğradığında: `La ilâhe illallah ehlinden (olan bizlerden) Lâ ilâhe illallah ehlin(den olan sizler)e selam olsun! Ey Lâ ilâhe illallah ehli! Lâ ilahe illallah sözünü(n faydasını) nasıl buldunuz? Ey Lâ ilâhe illallah (ey Kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allâh)! Lâ ilahe illallah bahşı hakkı için Lâ ilahe illallah diyenleri(n günahlarını) bağışla ve bizi Lâ ilâhe illallah diyenler zümresinde haşreyle. (Amin!)' dedikten sonra:

 

`Ben Rasülüllâh (SallâIlahtı Aleyhi ve Sellem)i: 'Her kim kabristanlara uğradığında bu söz-leri derse kendisi için elli senelik günahları bağışlanır.' buyururken işittim ve: `Yâ Rasülellah! Bir kimsenin elli senelik günah! yoksa (onun için ne fayda sağlar)' deyince: 'Anne-babası, akrabâsı ve umilmi Müslümanlar için (günahlarını bağışlatır).' buyurdu."

(er-Râfi'f, et-TedVin fi ahbâri Kazvfn, 3/395-396; es-Süyüti, Câmi`u'l-ehactis, rakam:23113, 21/119; es-Sef-el-Bühüru'z-zahira, 1/423-424; ibnü Hasen el-Attâs, el-Kırtâs,2/191-192) 


Duânın Okunuşu:

Kabristana Girildiğinde Okunacak duası

OKUNUŞU:

Esselâmu alâ ehli lâ ilâhe illallâh, min ehli lâ ilâhe illallâh, yâ ehle lâ ilâhe illallâh, keyfe vecedtüm qavle lâ ilâhe illallâh, yâ lâ ilâhe illallâh! bi haqqi lâ ilâhe illallâh iğfir limen qâle lâ ilâhe illallâh vahşurnâ fî zümrati men qâle lâ ilâhe illallâh.

 

Kaynak: Lalegül Dergisi Aralık 2017
 

Mezara Girerken Okunacak dua

Lalegül Dergisi Kabristan duası Kabristana girildiğinde okunan dua mezarlıkta dua mezarlık selamı cübbeli ahmet hoca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri