Peygamber Efendimizﷺ'in Öğrenmemizi Emrettiği Namazdan Sonra Okunacak Dua

Ulu ve yüce Rabbim bu gece (mekandan münezzeh olarak, şanına yakışır bir şekilde) bana geldi ve 'Ya Muhammed! Namaz kıldığında (bitirdiğin zaman veya selamdan önce) boyle dua et die buyurdu

Peygamber Efendimizﷺ'in Öğrenmemizi Emrettiği Namazdan Sonra Okunacak Dua
Peygamber Efendimizﷺ'in Öğrenmemizi Emrettiği Namazdan Sonra Okunacak Dua Yönetici
Bu içerik 6617 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz
Haberin videosu için tıklayın!

İbni Abbas (Radıyallahu Anhuma) dan rivayet edilen bir hadıs-i şerifte Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: 
"Ulu ve yüce Rabbim bu gece (mekandan münezzeh olarak, şanına yakışır bir şekilde) bana geldi ve 'Ya Muhammed! Namaz kıldığında (bitirdiğin zaman veya selamdan önce): 
'Ey Allah! Ben Senden hayırlı işleri yapmayı, kötülükleri bı­rakmayı ve fakirleri sevmeyi, bir de benim tevbemi kabul etme­ni isterim. Kullarına bir fitne dilersen beni o fitneye uğramamış olarak Kendine al ( vefat ettir).' diye söyle (bu duayı yap)' buyurdu." 

namazdan sonra tesbih

 Acuri, Tirmizi ve Hakim,in, diğer rivayetlerinde ise Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem 

namazdan sonra okunan dualar

«Bu duaları öğrenin (ders yaparak öğretin)! Nefsim, yedinde ( canım, kudret elinde) olan Zafa yemin ederim ki, bunlar elbette haktır." buyurdu.

(Ahmed ibni Hanbel. el-Müsned, No:16621, 5/584; Tirmizi, Tefsir:39, Nıı: l233-35, 5/366-68; Acuri. eş-Şeri'a, No:1009, sh.397, Hakim el-Miistedrek, No:1912-13, 1/702: Hanb, Tarih-u. Bağdad, no:4253, 8/146, İbni Huz.eyme, et-Tevhld, No:321, 2/542; Ebu ıı'lıl, el Müsned, No:2608. 4/475; Darimi, Ruya:12, No:2073, 1/567; Darekutni. Ruyetulldh, ııo:260-267, sh:99-102; Hatib-i Tebrizi. Mişkatü'l-Mesabıh, No:725,26,1/230)

Namaz Sonrası Okunacak Dua 
 

namazdan sonra dualar

TÜRKÇE OKUNUŞU

Allâhümme innî es-elüke fi'lel-hayrât, ve terkel münkerât, ve hubbel mesâkîn, ve en tetûbe aleyye ve izâ eradte bi ibâdike fitneten faqbıdnî ileyke ğayra meftûn. 

Namazdan Sonra Okunacak Cübbeli Ahmet Hoca

 

Cübbeli Ahmet Hoca - namazdan sonra tesbih

Namazdan Sonra Okunacak Konuları:

Namazdan sonra namazdan sonra okunacaklar namazdan sonra tesbih
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri