Kadir Gecesi Namazları

Kadir gecesi tavsiye edilen çok büyük olan bu namazı sizlerle paylaşıyoruz.

Kadir Gecesi Namazları
Kadir Gecesi Namazları Yönetici
Bu içerik 2556 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

KADIR GECESI NAMAZI

Kadir Gecesi namazı

Kadir Gecesi namazı hakkında İbni Ab-bas (Radıyallahu Anhuma)'dan Rasûlüllâh (sallallahu aleyhi ve sellem)'in şöyle buyurduğu rivayet olunmuştur:

 

"Her kim Kadir Gecesinde iki rekat kılar da her bir rekatında bir Fâtiha, yedi kere de İhlâs okursa, selam verdiğinde ise, yetmiş kere:

Kadir gecesi namazında okunacaklar

Selamdan Sonra 70 Kere:
Estağfirullâhe ve etûbu ileyh.

derse, Allâh-u Te'âlâ kendisini ve anne ba-basını affetmedikçe yerinden kalkmaz. Allâh-u Te'âlâ cennete melekler gönderir de onlar onun için ağaçlar dikerler, köşkler yaparlar ve ırmaklar akıtırlar. Ken-disi de bunların tümünü görmedikçe dünya-dan çıkmaz." (Muhammed Hakkı en-Na'zili, Hazine-tü 7-esrdr, sh:39) Sâlihler son on gecenin her birinde, Kadir Gecesinin kıyamına niyet ederek iki rekat larlardı. 
Ebu'l-Leys (Rahiniehufiai)'ın beyanına göre: "Kadir Gecesi namazının en azı iki rekat, ortası yüz rekat, en çoğu ise bin rekattır. Her bir rekatta kıraatın ortası, Fâtihadan sonra bir İnnâ Enzelnâ, üç kere de İhlâs okumaktır. Her iki rekatta bir selam verilir, selamın ardından da Rasülüllâh (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'e salavât okunur."

(İsmail Hakkı, Rühul-beyân, 10/483) 

 

Kadir gecesi Namaz Ramazan-ı Şerif
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri