SİHİR NASIL TEŞHİS EDİLİR?

Sihir, Allahu Teâlâ müsaade ederse insana te'sir edebilir. Her kim falanca insana kesinlik ifade eden bir söz ile sihir yapıldı derse, bu insan yalancıdır. Yalan da günahtır.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sihir yaptığını kesin bilmek için sihir yaparken görmek veya iki tane Müslüman sika (kendisine güvenilir) insanın, “Ben buna falanca sahiri sihir yaparken gördüm.” demesi gerekir. Bu durumlar hariç, her kesinlik ifade eden “falancaya sihir yapıldı” sözü yalan, hata ve günahtır. Maalesef bu yalancılar bu yalanları ile meşhur oluyorlar. Sihir ancak alametlerinden anlaşılır ve ona göre tedavi edilir. Alametleri ise cin çarpmasından olan alametlerin aynısıdır; hasta sebepsiz yerebaşağrısı çeker, sebepsiz yere ağlar, sihri çözen ayetler okununca ağlar, bazen de görünür hiçbir alamet olmaz. Bazen çok çirkin bir kız için yaparlar; cin o kızın yüzünü çok güzel gösterir. Aslında o kız çirkindir, onunla evlenen o meşhur insana bunun neresini beğendiği sorulduğunda adeta ona dünya güzeli gözüktüğünü söyler. Bazen de bunun tam tersi olur. Çok güzel olduğu halde, kocasının gözüne çok çirkin gözükür. Bazen yeni evlenmiş olanları bağlarlar, karısı ile beraber olamaz. Bu tür sihirlerde bazen alamet belli olmayabilir. Bu alameti kendisi de bilmez, onu görenler de fark etmez. Bu tür sihirli hasta önce de bahsettiğimiz gibi okunmaya başlayınca, ya ağlamaya başlar, ya çığlık atar, yahut da vücudu titremeye başlar, elleriyle gözlerini kapatır. Bu alametleri tesbit ettikten sonra da hastaya “sende sihir var, sana sihir yapılmış” denilmez. Muhakkak demek icap ederse, “sende sihir alametleri olduğu anlaşılıyor” denir.

Sihir, alametleri ile tesbit edilip anlaşıldıktan sonra tedaviye başlanır. Eğer sihri yapan habis, bu işi cin ile ortak yapıyorsa alametleri şunlardır:

Şiddetli bir baş ağrısı veya herhangi bir uzvun ağrıması, kadının çocuğunu düşürmesi, fazla adet kanı gelmesi, insanın konuşmasına mani olmak veya evine işine gitmesine mani olmak. Böyle bir kardeşimiz bize geldi, İstanbul Televizyonunda çalışıyordu ve kendisinde sihir alameti vardı. Kendi ifadesi aynen şöyle; “Evden çıkıp ne zaman işe gitmeye niyet etsem sıkıntıdan patlıyordum.” Kendisine okumaya başlayınca şiddetli bir şekilde ağlamaya başladı ve içindeki ifrit dilinden konuştu. Suriyeli Fettar isminde bir cin olduğunu söyledi, içinden çıkmasını söyledim, çıkmadı. Hastanın üzerine Allah (c.c.)’ın kelamı Kur’an’ı okuduk, Allah (c.c.)’ın lütfuyla, bizim vesilemizle Allah (c.c.) ona şifa verdi.

Eğer sihir sebebi ile cin insanın bedenine girmiş ise, cinin çıkması ile sihir çözülür, iki asker karşı karşıya birbirleri ile ellerinde silah olduğu halde savaşırlarsa, hangisi galip gelir ise öbürü helak olur. Eğer kalp Allah (c.c.)’ın zikri ile mamur, Allah (c.c.)’ı çok zikredenlerden ve haramlardan kaçarak Allah’a çok sığınanlardan ise, o zaman dili kalbine uyacaktır. Bu da sihre karşı alınacak tedbirlerin en büyüğüdür. Sihrin en ziyade tesir ettiği insanlar, Allah (c.c.)’tan gafil, cahil, kalbi zayıf her şeye meyleden, şehvetperest, süfli kimseler ve ekseriyetle kadın ve çocuklardır. Şehvete düşkün olan insan meylettiği şeye karşı zaif olduğu için veya kalbi zayıf olan insanın çok çabuk bir şeyden tesirlendiği için, cin onun zayıflığından yararlanmakta ve sihrin tesiri de Allah (c.c.)’ın izniyle kolay olmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SİHİR NASIL TEŞHİS EDİLİR?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!