Birbirine Karşı Soğuk Olan Eşlerin Barışması İçin Yapılması Gerekenler

Eşler Arasındaki Muhabbet'sizliğin İzalesi ve Birbirine Karşı Soğuk Olan İki Kişinin Barışması İçin Yapılması Gerekenler 6 Uygulama Mücerrep kaynaklı eşlerin birbirleri sevmeleri birbirleri Muhabbet Beslemeleri için Uygulamalar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1) Bir bardak suya yedi yüz seksen altı (786) kere besmele okunup bu su o kişilere içirilirse Allah-u Te’ala’nın izniyle aralarındaki soğukluk zail olur (gider).


2) Aşağıda zikredilecek olan ayet-i kerımeler ve peşisıra zikredilen dua misk, zaferan (safran) ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkep ile bir kaba yazılıp, ardından bu yazıların üzerine su dökülerek o yazılar bozulur ve bu su, araları iyi olmayan kişilere içirilirse Allah-u Te’ala’nın izniyle araları düzelir. Yazılacak ayet-i kerımeler şunlardır: 

Karı Koca Arası Soğukluğuması

Ayet-i Kerimelerin ve Duanın Manası
“O Rahman ve O Rahim olan Allah’ın ismiyle. Bütün hamdler tüm alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Dünyada mümin-kafir ayırmaksızın her bir kuluna son derece acıyan ve gerçek manada sadece Kendisi nimet vermekte olan) O Rahman’a, (ahirette yalnız iman edenleri son derecede esirgeyecek olan hakiki nimet sahibi) O Rahim’e. O din gününün Maliki (ve ceza gününün yegane sahibi)ne.

(O yüce Allah’a itaat eden kullar:) ‘(Ey Rabbimiz!) Ancak Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz’ (derler. Buna mukabil Allah-u Te’ala: ‘Peki Benden ne tür bir yardım istiyorsunuz?’ buyurunca, onlar şöyle dua ederler:)

‘Bizi o dosdoğru yola hidayet et. Kendilerine (ikram ve) in’am etmiş bulun­duğun o (peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin ve salih) kimselerin yoluna. (Senin tarafından) kendilerine gazap edilen (Yahudi)lerin (yoluna) değil, (doğru yoldan sapıtarak) dalalete düşen (Hristiyan taife)lerin(in izine) de değil.” (Fatiha Suresi:1-7)

“(Onlar) tahtlar üzerinde kurulan ve (kimse kimseye üstten bakmasın diye) karşı karşıya bulunan kardeşler halindeyken, Biz onların (dünyada) kalplerin­de (birbirlerine karşı taşıdıkları düşmanlık, nefret, kıskançlık ve) kinden ne vardıysa (daha cennete girmeden evvel) söküp çıkarmışızdır.” (Hıcr Suresi:47)


“(Ey Habibim!) Kendi yardımıyla ve inananlar(ın desteği) ile seni güçlendirmiş olan Zat ancak O’dur. Bir de O, onların kalpleri arasında tam bir kaynaşma vü­cuda getirmiştir. Sen (onların içinde bulunan kin, nefret ve intikam hırsını gidermek için) yer(yüzün)de bulunanları topluca harcayacak olsaydın, onların kalpleri­nin arasında bir buluşma sağlayamazdın. Velakin (bütün kalplerin yegane Maliki olan) Allah (üstün kuvvetiyle) onların arasında tam bir ülfet meydana getirmiş­tir. Şüphesiz ki O (bu güce sahip bir) Aziz’dir, Hakim’dir.” (Enfal Suresi:62’den ve 63)


“Ey Allah! Ben Fatiha-i şerife ve şu iki ayet-i kerıme hürmetine Senden dilerim ki; bu kişilerin kalplerini önce Allah-u Te’ala’ya, sonra da bu ayet-i kerımelere itaat ede­rek birbirine meyilli kılasın.”

3) Aşağıda zikredilecek olan ayet-i kerımeler misk, zaferan (safran) ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkep ile bir kaba yazılıp, ardından bu yazıların üzerine su dökülür ve bu su, araları iyi olmayan kişilere içirilirse Allah-u Te’ala’nın izniyle araları düzelir. Yazılacak ayet-i kerımeler şunlardır:

Karı Koca Muhabbet

Ayet-i Kerimelerin Manaları
“Eğer o (karı-koca) iki(li)sinin aralarının açılmasından endişe ederseniz, o zaman bir hakem onun ehlinden, bir hakem de bunun ailesinden (olmak üzere arabulucu olarak her ikisine birer hakem) gönderin! Eğer (karı-kocadan) o ikisi (iyi niyet taşıyıp) bir düzeltme yapmak isterlerse, Allah (hakemlerin güzel gayreti se­bebiyle) o ikisi arasında (bir kaynaşma ve) uyum meydana getirir.” (Nisa Suresi:35’den

“Ta ki O (Rabbiniz) sizin için işlerinizi yoluna koysun.” (Ahzab Suresi:71 ‘den)

“Onları muhakkak (doğruya) hidayet edecektir ve onların hallerini düzgün kılacaktır.” (Muhammed Suresi:5)
“Eğer bir kadın (yatağını terk etmesi ve naf akasında ihmal göstermesi gibi emarelerle) kocasının uzaklaşmasından yahut (konuşup görüşmeyi azaltma, sövme veya dövme gibi belirtilerle, kendisinden) yüz çevirmesinden endişelenirse, (meh­rinin yahut nöbet günlerinin bir kısmını veya tamamını bağışlayarak, kocası da bunu kabul ederek) aralarında bir sulh ile düzeltme yapmalarında ikisi üzerine de hiçbir günah yoktur. (Boşanmaktansa yahut evliliği sürdürüp de kötü geçinmektense) sulh daha iyidir.” (Nisa Suresi:128’den)
“Umulur ki Allah, (Mekke fethini müyesser kılıp onlara da iman nasip ederek) si­zinle, o (aranız iyi olamaya)nlardan düşmanlık yapmış bulunduğunuz o kimseler arasında bir tür dostluk yaratacaktır.” (Mümtehine Suresi:7’den)

4) Eşiyle veya her hangi birisiyle arası kötü olup da bu durumu iyileştirmek isteyen kişi cuma gecesi (perşembeyi cumaya bağlayan gece), gece yarısından sonra toplam otuz kere olmak üzere önce aşağıda zikredilen ayet-i kerımeyi sonra ardındaki duayı, kırmızı işaretli yerdeki “Fülan” lafızlarının yerine önce barışmak istediği o şahsın, ardın­dan da annesinin ismini zikrederek okursa Allah-u Te’ala’nın izniyle arasında soğukluk olan o kişiyle arası çok güzel olur. Okunacak ayet-i kerıme ve peşindeki dua şöylecedir:

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

“Eğer onlar yüz çevirirlerse, sen de ki: ‘Bana yetecek olan ancak Allah’tır. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O çok büyük olan Arş’ın Rabbi de ancak O’dur.”‘ (Tevbe Suresi:129)

Sevdirme Duası

“Ey Allah! Ey Rabbim! Falan kadının oğlu felancaya karşı Sen bana yetersin, Sen onun kalbini bana karşı yumuşat ve zelil kıl.”

5) Eşiyle veya herhangi birisiyle münasebeti bozuk olup da bunu düzeltmek isteyen kişi cuma gecesi kalkıp, Allah rızası için iki rekat nafile namaz kıldıktan sonra şu iki ayet-i kerımeyi yani:

Celb Muhabbet Ayetleri

“(Ey insanlar!) Andolsun ki elbette muhakkak size kendi nefislerinizden (sizin gibi bir beşer) olan pek değerli bir Rasul gelmiştir ki, sıkıntıya uğramanız ona çok ağırdır, siz(in iman etmenize ve tüm işlerinizin yoluna girmesin)e karşı çok düş­kündür ve inananlara çok esirgeyicidir, pek acıyıcıdır.

Eğer onlar yüz çevirirlerse, sen de ki: ‘Bana yetecek olan ancak Allah’tır. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O çok büyük olan Arş’ın Rabbi de ancak O’dur”‘ (Tevbe suresi:128-129) ayet-i kerımelerini otuz kere okur, sonra Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)e yüz kere salevat-ı şerıfe getirir ve ara­sının düzelmesini istediği kişiyi niyetine alarak dua ederse Allah-u Te’ala’nın izniyle o kişiyle eskisinden daha muhabbetli bir hale gelir.

6) Bir kimse özellikle salı gecesi (pazartesiyi salıya bağlayan gece), imsaktan önce:

ذو الجلال والإكرام  

“(Ey) celal ve ikram sahibi!” şeklinde bir miktar zikrederse hem insanların na­
zarındaki değeri artar, hem de arasının bozuk olduğu kişilerle arası düzelir. (Abdülhadı Muhammed Harse, el-Edviyetü’I-İlahiyye ve’l-ed’ıyetü’n-nebeviyye fi cemıi’l-emrazi’n-nefsiyyeti ve’l-cesediyye, sh:189-191)

Muhabbet ilgili konular:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birbirine Karşı Soğuk Olan Eşlerin Barışması İçin Yapılması Gerekenler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!