HAZİNE İSTİHARESİ

Bir yerde define olup olmadığını anlamak için rüya ile istihare yapılması icin uygulamalar denenmiştir.!

HAZİNE İSTİHARESİ
HAZİNE İSTİHARESİ Yönetici
Bu içerik 2798 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Önce iki rekat istihare namazı kılıp, her iki rekattada bir Fatiha ve kırk defa İhlas suresini oku. Namazdan sonra kıbleye karşı yönelip iki diz üzerine otur ve üçyüz (300) defa şu Ayeti i oku:

 

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَنُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّأَتِهِمْ وَلَنَجْزِ يَنَّهُمْ اَحْسَنَ الَّذِى كَانُوا يَعْمَلُونَ

Bismillahirrahmanirrahim. Vellezine amenu ve amilus salihati lenükeffiranne anhüm seyyiatihim veleneczi yennehüm ahsenellezi kanü ya’melun.

 

      Daha sonra dünya kelamı konuşmadan kıbleye karşı sağ yanın üzerine yat. Rüyanda ruhanilerden iki kişi gelip, o definenin nerede olduğunu ve oradan nasıl çıkarılacağını sana söylerler.

Bu ilime başlamanın şartları:

Kurani Kerimde Mü’min Sure'sinin 60. Ayeti Kerime’sinde şöyle buyurur:

 

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اُدْعُونِى اِسْتَجِب ْلَكُمْ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Udûnî istecib leküm.

( Bana ibadet ve dua edinki, karşılığını vereyim ).

 

      Bu Havas ilmiyle amel etmenin bazı şartları olup, bu şartlar yerine getirilmediği sürece yapılan bir amel asla gerçekleşmez. Bu mübarek ilmin şartlarıda şöyledir:

 

      1. Kesin karar: Yapacağın bir amelden hiçbir zaman şüphe etmemek. Çünkü şüphe yapılan bir ameli bozar. Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır:

 

اُدْعُو الله َوَاَنْتُمْ مُوقِنُونَ بِاْلاِجَابَةً

Üdullâhe ve entüm mûkinûne bil icâbeh.

( Allah’a dua ederken kabül olacağına inanarak dua ediniz).

 

      Bu hadisi şerife uyarak, imanı kamil ile amele başlamak ve kalben inanarak Allah (Celle Celalüh) a yönelmelidir.

 

      2. Sabır etmek: Bıkmadan, yorulmadan, usanmadan, tam sabır ve rabıta ile başlamış olduğun işin muvaffakiyetle neticelenmesine kadar devam etmelidir. Allah Teala hazretleri Kuran-ı Kerimde şöyle buyurmuştur:

 

يَااَيُّهَا الَّـذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونْ

Yâ eyyühellezîne âmenus birû ve sâbirû ve râbitû vette kullâhe lealleküm tüflihûn.

(Ey İman edenler! Sabredin ve sabırlı olma yarışında ileri geçin ve bütün varlığınızla Allah c.c. a bağlanınız. Ve Allah’tan korkunki, kurtuluşa erişesiniz. Sure-i Al-i İmran, Ayet 200 ).

 

 

      Çünkü çalışan amacına ulaşır ve her çalışanında bir nasibi vardır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (sa.v.) şöyle buyurmuşlardır:

 

مَنْ صَبَرَ ظَفَرَ

Men sabera zafera.

(Sabır eden zafer bulur).

 

      3. Sır saklamak: Ne yapacağını ne okuduğunu veya üzerinde çalıştığın bir işi hiç kimseye söylememek ve sezdirmemek lazımdır. Hazreti Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

 

اِسْتَعِينُواعَلَى قَضَاءِ حَوَا يِجِكُمْ بِالْكِتْمَانْ

İsteînû alâ kadâi havâyiciküm bil kitmân.

      (Hacetlerinizin husule gelmesi için, sırrınızı saklamakla yardımcı olunuz). Ameli tenha ve kimsenin görmediği bir mahalde yapmak. Hiç kimseyede şöyle böyle yaptım yahutta şunları bunları yaparım deme! Hazreti Ömer r.a. in “Sırrını saklayan kendinden emin olur “ sözü meşhurdur.

 

      4. Müttaki olmak: Manevi yolda yükselmek ve başarıya ulaşmak takva ile olurki, Cenabu Hak Taha Sure'sinin 132. Ayeti Kerimesinde:

 

وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى

Vel âkibetü littakvâ.

(Güzel akibet takva ile elde edilir).

 

diye buyurmuştur. Bunlarda haram yememek, helal yiyip içmek, giybetten kaçınmak ve gıybet etmemek, yalan söylememek, sıdka ve nasihata önem vermek, kötü gözle bakmamak, insanlara eziyet etmemek ve eziyete dayanmak, insanlara şevkat ve merhametle bakmaktır.

 

      5. Acele etmemek: Yapacağın bir ameli acele etmeden huzuru kalb ile yapmak, zihnindeki bütün düşüncelerden (Aile, mal, sevinç, korku, üzüntü vb.) uzak olup, kuvvetini himmetini, iradeni ve arzunu bir noktada toplaki, muradın hasıl olsun. Yaptığın işi severek ve isteyerek yap. Alelade baştan savma yapılan işlerden hayır gelmez.


Kaynaksız paylaşımlarda yasal işlem başlatılacaktır.

rüya istihare hazine define büyü tılsım tılsım bozma sihir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri