Evden Çıkarken Okunacak Dualar

Evden çıkarken eve girerken hadisler ve ulamalardan nakille kaynaklı dualar.

Evden Çıkarken Okunacak Dualar
Evden Çıkarken Okunacak Dualar Yönetici
Bu içerik 1058 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Bazı eserlerden şöyle nakledilmiştir. Bir kimse evinden çıkarken aşağıdaki duayı okursa, istemediği kötü şeyleri görmez ve Allah c.c. ın izniyle korunur. İstediği şeylerde yerine gelir.

      Okunacak dua budur:

 

بِسْمِ اللهِ عَلَى نَفْسِى وَدِينِى وَمَالِىِ وَوَلَدِى اَللَّهُمَّ رَضِّنِى بَمَا قَضَيْتُ وَبَارِكْ لِى فِيمَا قَدَّرْتَ حَتَّى لاَ اُحِبَّ تَأْخِيرَمَا عَجَّلْتُ

وَلاَتَعْجِيلَ مَا اَخَرْتَ

 

 

Bismillâhi alâ nefsî ve dînî ve mâlî ve veledî allâhümme raddınî bimâ kadaytü ve bâriklî fîmâ kaddarte hattâ lâ ühıbbe te'hîra mâ acceltü ve lâ ta'cîle mâ aharte.

 

Resûlullah Efendimiz’in (s.a.v.) Hâne-i Saâdet’inden çıkarken okuduğu duâsı şöyledir:

“Bismillâh. Tevekkeltü alellah. Allahümme innî eûzü en udille ev udalle. Ev ezille, ev üzelle. Ev ezlime, ev uzleme. Ev echele, ev yüchele aleyye.”

“Allah’ın ism-i şerifini zikrederek evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah’a tevekkül ediyorum. Allah’ım, doğru yoldan sapmaktan, başkalarını saptırmaktan; hataya düşmekten, başkalarını da düşürmekten; haksızlık etmekten, haksızlığa uğramaktan; hürmetsizlik ve cahillik etmekten, yahut bunlara maruz kalmaktan sana sığınırım.”

Evden çıkarken okunacak bir diğer kısa duâ da şudur:

“Bismillâh tevekkeltü alallâh. Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh.”

“Allah’ın ismiyle (Allah’ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah’a dayandım. (O’na dayanıyor, O’na güveniyorum) Güç ve kuvvet ancak ve ancak Allah’ın yardımıyla olur.”

Bir kimse evine girerken şu duâyı okur:

 

“Allahümme inni es’elüke hayra’l-mevleci ve hayra’l-mahrec. Bismillâhi velecnâ ve bismillâhi harecnâ ve alellâhi -Rabbine- tevekkelnâ.”

“Allah’ım! (Evime) her giriş ve çıkışımda senden hayır ve iyilik dilerim. (Hayırlı bir şekilde girmeyi ve hayırlı bir şekilde çıkmayı istiyorum) Allah’ım senin mübarek adını anarak (Bismillâh diyerek evimizden) çıktık. Rabbimiz Allah’a dayandık. Ey Rabbimiz sana tevekkül ettik (Sana dayanıp, sana güvendik).”

dua korunmak Evden Çıkarken dua
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri