İSTİHARE NEVİLERİ

İstihare nedir nasıl yapılır İstihare duası İstihare nasıl niyet edilir? İstiharede neler görülür? İstihare renkler anlamları

İSTİHARE NEVİLERİ
İSTİHARE NEVİLERİ Yönetici
Bu içerik 1147 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

1. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) i rüyasında görmek isteyen bir kimse aşağıdaki Salavatı şerifeyi Pazartesi veya Cuma gecesi okuyup yatsın. Allah c.c. ın izniyle Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) i rüyasında görür.

      Okunacak dua budur :

 

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ شَجَرَةَ اْلاَصْلِ النُّورَا نِيَّةِ وَللَّمْعَةِ الْقَيْضِيَّةِ الرَّحْمَانِيَّةِ وَاَفْضَلِ الْخَلِيقَةِ اْلاِنْسَانِيَّةِ وَاَشْرَفِ الصُّرَ الْجِسْمَانِيَّةِ وَمَـعْدَنِ اْلاَسْرَارِ الرَّبَّانِيَّةِ وَخَزَائِنِ الْعُلُومُ اْلاِصْطِفَائِيَّةِ صَاحِبُ الْقَيْضَةِ اْلاَصْلِيَّةِ وَالْبَهْجَةِ السَّنِيَّةِ وَالرُّتْبَةِ الْعَلِيَّةِ مَنْ اَنْدَرَجَةِ النَّبِيُّونَ تَحْتَ لِوَائِهِ فَهُمْ مِنْهُ وَاِلَيْهِ وَصَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلَيْهِ وَعَلَـى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمِ عَدَدَ مَا خَلَقْتَ وَرَزَقْتَ وَاَمَتَّ وَاَحْيَيْتَ اِلَى يَوْمِ تُبْعَثُ مَنْ اَفْنَيْتَ وَسَلِّمُ تَسْلِيمًا كَثِيرًا وَالْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed in şecere tel aslin nuraniyyeti vel lematil kaydıyyetir rahmaniyyeti ve efdalil halikatil insaniyyeti ve eşrefis surel cismaniyyeti ve ma’denil esrarir rabbaniyyeti ve hazainil ulümül istifaiyyeti sahibül kaydatil asliyyeti vel behcetis seniyyeti ver rutbetil aliyyeti men enderecetin nebiyyüne tahte livaihi fehüm minhü ve ileyhi ve salli ve sellim ve barik aleyhi ve ala alihi ve sahbihi ve sellimi adede ma halakte ve razekte ve emette ve ahyeyte ila yevmi tübasü men efneyte ve sellimü tesliman kesiran vel hamdülillahi rabbil alemin.

 

Bu mübarek Salavati şerife başka bir niyet içinde okunursa, Allah'ın izniyle okuyanın muradı hasıl olur.

      2. İstihare için Cabir bin Abdullah r.a. rivayet etmiştirki; İstihareye yatmadan önce iki rekat namaz kıl. Birinci rekatta Fatiha suresi, Kafurun suresi ve şu Ayeti kerimeleri oku:

 

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَرَبُّكَ يَخْلُقُ مَايَشَاءُ وَيَخْتَارُ مَاكَانَ لَهُمُ الْخِيرَةً سُبْحَانَ اللهِ وَتَعَالَى عَمَّا يُشْرِكُونَ وَرَبُّكَ يَعْلَمُ مَاتُكِنُّ صُدُورُهُمْ وَمَايَعْلِنُونَ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve rabbuke yahliku mâ yeşâu ve yuhtâru mâ kâne lehumul hîreten subhânallâhi ve teâlâ ammâ yuşrikûn. Ve rabbuke ya'lemu mâ tukinnu sudûruhum ve mâ yu'linûn.

 

      İkinci rekatta Fatiha suresi, İhlas suresi ve şu Ayeti oku:

 

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَمَاكَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلاَمُؤْمِنَةٍ اِذَا قَضَى اللهُ وَرَسُولُهُ اَمْراً اَنْ يَكُونَ لَهُمْ لَهُمُ الْخِيرَةُ مِنْ اَمْرِهِمْ وَمَنْ يَعْصِ اللهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْضَلَّ ضَلاَلاً مُبِينًا

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve mâ kâne limu'minin ve lâ mu'minetin izâ kadalllâhu ve rasûluhu emran en yekûne lehumul hîretu min emrihim ve men ya'sillâhe ve rasûlehu fekad dalle dalâlen mubînâ.

 

      Namazdan sonra şu İstihare duasını okuyup, kıbleye doğru sağ yanına ve sağ elini yanağının altına koyarak yat. Allahu Tealanın izniyle inşallah muradını görürsün.

 

      Okunacak İstihare duası budur.

 

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ وَاَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ وَاَسْأَلُكَ مِنْ

فَضْلِكَ الْعَظِيمِ فَاِنَّكَ تَقْدِرُ وَلاَ اَقْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلاَ اَعْلَمُ وَاَنْتَ عَلاَّمَ الْغُيُوبِ اَللَّهُمَّ اِنْ كَانَتْ تَعْلَمُ اَنَّ هَذَا اْلاَمْرَ (مقصد) خَيْرٌ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةٍ اَمْرِى عَاجِلِ اَمْرِى وَآجِلِهِ فَاقْدِرْهُ لِى وَيَسِّرْهُ لِى ثُمَّ بَارِكْ لِى فِيهِ وَاِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ اَنَّ هَذَا اْلاَمْرَ شَرٍّلِى لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ اَمْرِى فِى عَاجِلِ اَمْرِى وَآجِلِهِ فَاصْرِفْهُ عَنِّى وَاصْرِفْنِى عَنْهُ وَاقْدُرْلِى اَلْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ اَرْضِنِى بِهِ

Allâhumme innî estehîruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve eselüke min fadlikel azîm.Feinneke takdiru ve lâ akdiru ve ta'lemü ve lâ a'lemu ve ente allâmul ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzel emre (Burada maksanı söylersin) hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibetin emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhulî ve yessirhulî sümme bâriklî fîhi ve in kunte ta'lemu enne hâzel emra şerrinlî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî fî âcili emrî ve âcilihi fasrifhu annî vasrifnî anhu vakdirlî elhayra haysu kâne sümme ardınî bih.

 

3. Bilinmeyen mühim bir işin olsa ve ne yapacağına karar veremezsen, Pazartesi gecesi sağ avucuna şu esmaları yaz:

 

سَتْمَهْيَخٍ هَيُويَخٍ يَالُوخٍ نُوخٍ يَالُوخٍ اَنُوخٍ

Setmehyehin heyûyehin yâ lûhin nûhin yâ lûhin enûhin

 

Yazdıktan sonra niyet ederek şu azimeti okuyup yat. Allah'ü Teala'nın izniyle murat ettiğin şeyi görürsün.

 

      Okunacak Azimet budur:

 

شَمْخٍ يَاشَامِخٌ اَللهُ شَامِخٌ فَوْقَ عَرْشِهِ اِهْدِنَا يَاهَادِى وَعَلِّمْنِى

شَمْخٍ يَاشَامِخٌ اَللهُ شَامِخٌ فَوْقَ عَرْشِهِ اِهْدِنَا يَاهَادِى وَعَلِّمْنِى يَاعَلِيمُ وَاَخْبِرْنِى يَاخَبِيرُ وَبَيِّنْ لِى يَامُبِينُ وَاقْضِ حَاجَتِى بِحُرْمةِ مُحَمَّدْ عَلَيْهِ السَّلاَمُ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Şemhun yâ şâmihun allâhu şâmihun fevka arşihi ihdinâ yâ hâdî ve allimni yâ alîmu ve ahbirnî yâ habîru ve beyinlî yâ mubînu vakdî hâcetî bi hurmeti Muhammed aleyhisselâmu ve âlihi ve sahbihi ecmeîn.

 

4. İstihareye yatmadan önce iki rekat istihare namazı kıl. Birinci rekatta Fatiha ve Kafurun surelerini, ikinci rekatta Fatiha ve İhlas surelerini oku. Selam verdikten sonra üç İhlas ve bir Fatiha  surelerini okuyup, Peygamber efendimizin ruhuna hediye et. Daha sonra şu İstihare duasını 1, 3, 5, veya 7 defa okuduktan sonra sağ yanın üzerine yatıp uyursan, Allah'ü Teala Hazretlerinin izniyle maksadın olan şeyi görürsün.

      Okunacak İstihare duası budur:

 

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ وَاَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ وَاَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِيمِ فَاِنَّكَ تَقْدِرُ وَلاَ اَقْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلاَ اَعْلَمُ وَاَنْتَ عَلاَّمَ الْغُيُوبِ اَللَّهُمَّ اِنْ كَانَتْ تَعْلَمُ اَنَّ هَذَا اْلاَمْرَ كَذَا وَ كَذَا (مقصد) خَيْرٌ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةٍ اَمْرِى عَاجِلِ اَمْرِى وَآجِلِهِ فَاقْدِرْهُ لِى وَيَسِّرْهُ لِى ثُمَّ بَارِكْ لِى فِيهِ وَاِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ اَنَّ هَذَا اْلاَمْرَ شَرٍّلِى لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ اَمْرِى فِى عَاجِلِ اَمْرِى وَآجِلِهِ فَاصْرِفْهُ عَنِّى وَاصْرِفْنِـى عَنْهُ

وَاقْدُرْلِى اَلْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ اَرْضِنِى بِهِ

Allâhumme innî estehîruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve eselüke min fadlikel azîm.Feinneke takdiru ve lâ akdiru ve ta'lemü ve lâ a'lemu ve ente allâmul ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzel emre kezâ ve kezâ (Burada maksadını söylersin) hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibetin emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhulî ve yessirhulî sümme bâriklî fîhi ve in kunte ta'lemu enne hâzel emra şerrinlî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî fî âcili emrî ve âcilihi fasrifhu annî vasrifnî anhu vakdirlî elhayra haysu kâne sümme ardınî bih.

 

5. Dilediğin kimsenin istihare yolu ile durumunu görmek ve de o kişinin rüyasına girmek istersen: Temiz bir mekanda gusul abdesti alıp, her rekatta kendine kolay gelen sureler okuyup, iki rekat namaz kıl. Namazdan sonra yerinden kalkmadan dokuz (9) defa velleyl, yedi (7) defa vedduha, yedi (7) defa inşirah ve yedi defa (7) defa Tin surelerini okuduktan sonra secdeye varıp:

 

اَللَّهُمَّ اجْعَلْ لِى مِنْ اَمْرِى فَرَجًا

Allâhummecal lî min emrî ferecan

 

dersin. Secdeden kalkıp tekrar zikir olunan duayı okursun. Ondan sonra peygamber efendimiz s.a.v. e salavati şerife getirip sağ yanın üzerine kıbleye karşı yatıp, devamlı salavati şerife getirerek uyursun. Murat ettiğin şeyi rüyanda görürsün. Şayet ilk gece göremezsen yedinci geceye kadar tekrar edersen, Allah c.c. ın izniyle görürsün. Mücerrebdir (Denenmiştir).

 

      6. Murat ettiğin birşeyi görmek veya bir kimsenin rüyasına girerek kendini o kişiye göstermek istersen, şu nurani harfleri:

 

المص الر كهيعص ص طه طس يس وَالصَّافَّاتِ حم عسق حم حم حم وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

Elif lâm mîm sat elif lâm râ kef he ye ayın sat sat tâhâ tâ sîn yâsîn vessâffât hâ mîm ayın sîn kâf hâ mîm hâ mîm hâ mîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

 

sol elinin tırnaklarına yazıp yatarsın. Rüyanda murat ettiğin şeyi Allah'u Teala nın izniyle görürsün.

Şayet muradın kendini maşukuna göstermekse, maşukun seni rüyasında görür, hatta sana aşık dahi olur. Şek ve şüphe etme!

 

       7. Sultanul enbiya hazreti Muhammed s.a.v. i rüyanda görmek istersen: Güzelce bir boy abdesti aldıktan sonra temiz elbiseler giyer ve iki rekat hacet namazı kılarsın. Selam verdikten sonra şu duayı okursun.

 

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْئَلُكَ بِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ الْعِظَامِ اَنْتَ رَبِّى اَرِنِى وَجْهَهُ نَبِيِّكَ عَلَيْهِ السَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ فِى مَنَامِى

Allâhumme innî eseluke bi hakki hâzihil esmâ-il izâmi ente rabbî erini vechehu nebiyyike aleyhis selâtu ves selâmu fî menâmî

 

okuduktan sonra şu esmaları yazıp başının altına koyar ve yatarsın. O gece cemali bil kemal Muhammed Mustafa s.a.v. hazretlerini rüyanda görürsün.

      Yazılacak esmalar budur:

 

وَعَلَيْصَلْحٍ صَعْيَاطَحٍ سَعْيَطَجٍ

Vealeysalhin sa'yâtahin sa'yetacin

İstihare rüya murat peygamber dua sure rüyada görmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri