Simya İlmi - Cok önemli Simya Notları

Simya İlmi ilgili bir kac paylaşım yapalim dedik. hic bir yerde okumadıgınız cok özel konuları sizere derledik, yakmak,kendini nurlu göstermek,fareleri bir mekana toplamak,bestunus balık hakkında

Simya İlmi - Cok önemli Simya Notları
Simya İlmi - Cok önemli Simya Notları Yönetici
Bu içerik 9231 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Simya İlmi

ATEŞ KONUSU

Bu bölüm ihrak (Yakmak) hakkında olup, çok acaip bir yakmadır. Bu mum ile bir haneyi altın gibi par par yanar gösterirsin. Bunun için: Talakı zehebi ve Senderus isimli eczaları alıp, yumuşakça dövdükten sonra, İpekle eleyerek Mum ile karıştır. Bunları birbiriyle iyice karıştırdıktan sonra, Zaferan, Alemi asfer ve Mastaki ile mumun içine koyacağın fitili boya. Fitili boyadıktan sonra bu fitil ortada kalacak şekilde bir mum dök. Mum haline getirdikten sonra bu mumu bir hanenin içinde yak. Hanenin içi altın gibi parıl parıl parlamaya başlar.

 

 

KENDİNİ NURLU GÖSTERMEK

Eğer istersen kendini Nura gark olmuş ve yüksek mertebelerdeymiş gibi gösterirsin Behcetü Alem isimli ağacın çiçeğinden alıp,çiçeği iyice döv. Dövdükten sonra, bu çiçeğin suyu ile yıkayıp mekanında otur. Ziyaretine gelen dost ve müridlerin seni böyle görünce, “Bizim şeyhin yüzünde nuri ilahi ve beşaşeti Rabbani vardır“ diye iyi haline şahitlik ederler. Senin için Hüsnü zanda bulunup, yüksek bir mertebede bulunduğunu düşünürler ve sana inanırlar .

 

FARELERİ BİR MEKANA TOPLAMAK

Fareleri bir yere toplamak istersen: Kermetü beyza yı alıp, Kırmızı Lübiya ile yumuşakça döv. Bu ikisini beyaz  Kavak ağacının suyu ile karıştır. Daha sonra bunlardan haplar yapıp gölgede güzelce kurut.Fareleri toplamak istediğin mekanda bu hapları buhur et. O civarda ne kadar Fare varsa hepsi oraya toplanır.  Ama Lübiya Hindi olmalıdır. 

 

BESTUNUS DENİLEN BALIK HAKKINDA DİKKAT !!!

Bestunus adı verilen bu Balığın uzunluğu iki karış ve rengi beyaz olup, başı ise uzundur. Ağzının etrafı siyah ve beyni yeşil olup, arkasında ise siyah bir çizgi vardır. Bu Balığın başından kuyruğuna kadar kılları olup, kuyruğunun bir bölümüde kırmızı renklidir. Bestunus ismindeki bu Balık sadece İskenderiye denizinde bulunur. 

    Bu Balığın özellikleri: Bir kimse Bestunus ismindeki bu Balığın arka kemiğinden, orta parmağına göre bir yüzük yapsa, bu yüzüğü sol elinin orta parmağına takıp, devamlı parmağında bu yüzüğü taşısa ve kendi karısıyla bir hafta arka arkaya cima etse, kendinde hiçbir şekilde güçsüzlük  hissetmez, karısıda asla incinmez.

    Bu Balığın özelliğindendirki: Karnının altında bulunan  derisinden al ve bu deriyi beline bağla. Zekerinin başınıda bu Balığın yağı ile yağladıktan sonra, kendi  karınla cima etsen, senden asla cima işi kesilmez ve güçsüzlük gelmez. Öyle zevkli bir cima olurki, anlatması söz ile mümkün  değildir. Çok güçlü bir cima olur. 

İçerik:

  1. Ateş konuları
  2. Fareleri bir mekan toplamak,
  3. Bestunus balığı,
  4. Kuvvetli Cima


Simya ilmi ile alakalı konuları isterseniz. yorum yapıp paylaşımlarda bulunmayı unutmayın.

simya ilmi havas
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri