7 Kat Meleklerinin Tesbihleri

7 Kat Gökte Bulunan Meleklerin Tesbihi Mirac Gecesi sema tabaka­larında tesbihle meşgul olan birçok melekler gördüğünü ve onların okuduğu tesbihleri Cübbeli ahmet hoca Lalegül Dergisi Haziran 2016

7 Kat Meleklerinin Tesbihleri
7 Kat Meleklerinin Tesbihleri Yönetici
Bu içerik 8258 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Lalegül Dergisi Haziran 2016

7 Kat Gökte Bulunan Meleklerin Tesbihi duası budur;

''Büstanü'l-fukara'' isimli eserde zikredildiği üzere Rasulüllah Mirac Gecesi sema tabaka­larında tesbihle meşgul olan birçok melekler gördüğünü ve onların okuduğu tesbihleri okuyanlara onların tüm tesbihlerinin bir mislinin yazıldığını açıklamıştır ki biz burada sizlere bu tesbihlerin tamamını birleştirerek zikredeceğiz: 

Meleklerin Tesbihleri

''O en yüce Rabbimi  tesbih  (ve tenzih  ederek O'nun bütün noksan sıfatlardan ve şanına yakış­mayan herşeyden uzak olduğunu beyan ile zikr) ederim. Mülk ve Melekôt'un (maddi ve manevi bütün alemlerin) sahibini tesbih ederiz.  izzet ve ceberut (şeref ve ululuk) sahibini tesbih ederiz. 
Hiç ölmeyecek diriyi tesbih ederiz. O mukaddes padişahı tesbih ederim ki meleklerin ve Ruh'un ( Cebrail (Aleyhisselam)ın) Rabbidir. Karla ateşin arasını cem eden Zat'ı tesbih ederiz. O mukaddes padişahı tesbih ederiz ki en yüce melek cemaatlerinin Rabbidir, her şeyin Rabbidir ve her şeyin yaratıcısıdır. Nuru yaratan Zat'ı tesbih ederiz. Nihayeti olmayan Zat'ı tesbih ederiz. O mukaddes padişahı tesbih ederiz. O kerem sahibi Allah'ı tesbih ederiz. O büyük Rabbimi tesbih ederim. Aziz ve Kahhar olan Zat'ı tesbih ederiz. O Büyük ve yüksek Arş'ın Rabbini tes­bih ederiz. Sabit ve daim olan Zat'ı tesbih ederiz.
 (Salih ibni Abdillah el-Imad, Büstanü 'l-fu­kara ve nüzhetü'l-kurra, 11249, 250,253,254,257,260, 262, 271) 

 

Meleklerin Tesbihi

meleklerin tesbihi arşı taşıyan meleklerin tesbihi arşı azamı taşıyan meleklerin duası meleklerin tesbihatı meleklerin meşhur tesbihi subbuhun kuddusun duasının fazileti subbuhun kuddüsün rabbuna ve rabbul melaiketi ver
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri