SARA HASTALIĞI TEDAVİSİ

Peygamber Efedimiz (s.a.v.)'in okuduğu sara hastası icin (epilepsi) okuduğu dua ve ayetlerler, epilepsi nedir? epilepsi nasıl tedavi edilir. sara hastalığı tedavisi. Epilepsi icin dua, Sara hastalığı icin okunacak ayetler. nelerdir bunları istek üzerine sizler icin derledik. SARA VE ÜMMİ SÜBYAN TEDAVİSİ - SARA HASTASINDAN CİN CIKARMA

SARA HASTALIĞI TEDAVİSİ
SARA HASTALIĞI TEDAVİSİ Yönetici
Bu içerik 3873 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

SARA HASTALIĞI TEDAVİSİ

Peygamber Efedimiz (s.a.v.)’e bir gün hanım bir sahabe annemiz gelip çocuğunun sara nöbetine tutulduğunu, bunun için kendisine dua etmesini istedi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’de ona aşağıdaki Sureleri okumasını tavsiye buyurmuştur.

Sara nöbeti tutmuş hastanın başında 21 kere Âyetü'l-Kürsî okunursa inşâallah şifâ bulur.

 

Sara Nöbeti İçin okunacak ayetler:


İSRA Suresi 82. ayeti:

 


İSRA SURESİ 82 SARA TEDAVİSİ

 

 

İSRA Suresi 82. ayeti dinle:

Mü’minun Suresi 115. ayeti: (118. âyet dâhil) Edilebilir.

 

MU'MİNUN-115 ayeti SARA TEDAVİSİ

 

 

 

Mü’minun Suresi 115. ayeti dinle:

 

 

 

Mü’minun 115-118 Ayetler İle İlgili Bir Kıssa:

 

Abdullah bin Mes’ud (r.anh) sara ve kendini cin tutan bir kimsenin kulağına bu ayetleri okudu. Hasta hemen toparlanıp kendine geldi. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “onun kulağına ne okudun” dedi.
İbn Mes’ud: “E fe hasibtüm ennemâ halâknâküm…” ayetlerini okudum dedi. (Mü’minun Suresi 115. ayeti)
Resul-i Ekrem (s.a.v.) efendimiz: “Eğer bir kimse bu ayetleri tam bir iman ve sadakatle bir dağa okursa, dağ harekete gelirdi.” buyurdu.

 

 

 

Resullullah’ın Nazar ve Cinlerden Korunma Tavsiyesi:

 

Ebu Saidi’l Hudri’den Rivayetle: Efendimiz (s.a.v.) cinlerden ve göz değmesinden (nazardan) çeşitli dualarla Allah’a sığınırdı. Muavvizeteyn (Felak ve Nas Sureleri) indirilince, Allah Resulü diğer duaları terkedip bu 2 (iki) sureyi okumayı esas aldı. (Kaynak: Tirmizi / Tıbb 16; İbni Mace /Tıbb 33)

 

 

 

SARA HASTALIĞI AYET İLE TEDASİ

 

SARALIYI AYITMAK VE CİNİNİ DEFETMEK İCİN:

 

Temiz bir suya, Fatiha, Ayetel kursi,Cin suresi ilk 5 ayeti(Rahaka'ya kadar) okursun saralı kişinin yüzünü bu suyu serpersen saralı ayılır.
Saralı ayılınca ne gördüğünü sorarsın. Oda cini gördüğünü söyleyip yerini tarif ederse, tarif ettiği yere o sudan serpersen cin o evden çıkar ve allah'ın izniyle bir daha dönmez
Salih ve mücerrebdir.

 

SARALIYI AYITMAK İCİN:

 

Bazı alimler rivayet ediyorki; Bir saraya tutulan bir kişinin sağ kulağına ezan sol kulağına kamet okunursa saralı ayılır denmiştir.

 

CİNLERİ HASTADAN ÇIKARMAK:

 

 

 

İmam gazali R.A Havasül kuran isimli kitabında derki; Bir cariye geceleyin kalkıp normalde bevl edilmeyen bir yere bevl etmiş ve sonra sara olmuş Gazali o cariyeye şunu okumuş. Okuduktan sonra o cariyeden cin çıkıp gitmiş ve birdaha geri dönmemiş

 

İmam gazali sara tedavisi okunanlar.

 

SARALI İCİN:

 

Büyük fakih ahmet bin musa bin acil dediki;
Aşşağıdaki ayet saralı bir kimsenin üzerine oknursa, Cin o saralının vücütundan çıkar ve bir daha geri dönmez.
Okunacak ayet budur:

 

YUNUS-Suresi-59.-ayet-sara-tedavisi

 

 

 

SARA HASTASINDA CİN ÇIKARMAK:

 

Bazı alimler şöyle demiştir; Saralı bir hastanın sağ kulağına yedi(7) kere ezan bir (1) kere Fatiha ve bir (1) kerede  Muavvezeteyn sureleri okursan arız olan cin sanki ateşteymiş gibi yanar.

 

 

 

SARA HASTASINDA CİN ÇIKARMAK 2:

 

Bazı alimlere göre kime cin musallat olursa şöyle desin Saffat suresinin başından onuncu (10.) ayet olan "sakib"e kadar okursa cin o kişiden çıkıp gider.

 

 

 

SARA VE ÜMMİ SÜBYAN  İCİN:

 

İki(2) ayrı kağıt üzerine;

 

Yunus suresi 59. ayeti sara tedavisi

 

bunu yazarsanız saralı kişi bir tanesini üzerinde taşır diğerinide suyunu içerse, üzerindeki sar'a ve Ümmi subyan illeti allah (c.c)'ın izniyle gider.

 

Bu nevi şeyhul fatih el esbeti tarafından söylenmi olup salih ve mücerrebdir. Allah rahmet etsin.

 

 

Bilgilendirme:
Bu meselelerde tıbbın yetişemediği bir sonuç alınamadığı yerlerde, uygulanmasında fayda görüldüğü icin paylaşılmaktadır. Her epilepsi hastası cin veya ümmü sübyan hastası değildir. Bu olaylarda lütfen ilk önce hastanede muane olduktan sonra sonuç alınmazsa bu konulara allahın izniyle fayda vericektir.

 

sara hastalığı epilepsi tedavisi epilepsi icin dua sara hastalığı nasıl tedavi edilir sara hastalığı ile ilgili hadisler sara hastalığı için şifalı bitkiler sara hasta sara hasta tedavisi sara hastalığı cinler sara ha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri 
Rebiulahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri