AYETLER, SİMYA İLMİ RİVAYET VE GERCEKLER

Ne nedir nasıl yapılır? SİMYA BİTKİ İLMİ VE DUA AYETLERLE YAPILABİLECEKLER.

AYETLER, SİMYA İLMİ RİVAYET VE GERCEKLER
AYETLER, SİMYA İLMİ RİVAYET VE GERCEKLER Yönetici
Bu içerik 62821 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz
BöLüM 1
 
1. Allah için Bir birini seven 2 kişi Bir kağıda La ilahe İllallah muhammedün rasulullah yazsa Ve kelime i tevhidi 1000 defa okuyup üzerine üfürseler ondan sonra kağıdı 2 ye ayırıp muhammedün rasulullah bir tarafa la ilahe illallah bir tarafa kalır ,sonra bunlardan birinci parcayı biri 2 ci parcayı da biri alsa, Bu 2 kişi bir birinden ayrılsalar gurbete gitseler, bu 2 kişi Birbirlerini görmeden Kesinlikle ölmezler Taki birbirlerini görürler (yani o 2 parca kağıt birleşir) ondan sonra vefat eder. 
 
2. Havvası Fatiha ki : Bıçak gibi tesirlidir. 
 
29 Fatiha, 29 (sümme enzele aleyküm) Ali imran 154 cü ayeti sonuna kadar, 1 yasin, ve sure i Feth in Son ayeti (muhammedün rasulullah) sonuna kadar 29 defa okunur Ve her ne hacet veya muradın varsa Ya hemen kabul olunur Yada Daha hayırlı bir vakte kadar Bekletilirsiniz.,
 
3. Tehlikeli bir yerden gecerken İsterse savasın ortasından gecsin Mermi bile isabet etmez (not Bazı yerlerde Kaza olur mesela 2 araba carpısmıstır, veya deprem olmustur, Veya yangın cıkmıstır, Siz bunu gördünüz ve baktınız ki Birileri yardım ediyor yani size iş kalmamıssa Ordan hemen ayrılın. Nedeni ise sudur Allah ın Gadabı Ve azabı Bir anda Sönmez Maddi hasar meydana getirdiği gibi manevi hasar larda meydana getirir, kaza olmus bitmiştir(maddi azab bedene isabet etmiştir , Ancak işte tam o sırada manevi azab inmeye baslarki buda felakettir yaklasmayın , eğer yardıma ihtiyaç kalmamıssa , yoksa Çünkü Allah ın gadabı Halen oradadır.) ...dönelim konumuza) Okunacak sey ; Le Kad caa eküm Rasuulun min enfüsiküm aziz, Aleyhima anittüm hariisün aleyküm bil mü'miniine rauufur rahim) Bunu sabah namazından sonra 1 kere okusa o gün o kişi ölmez o gün o kişi demir veya demire benzer hiç bir şeyle yaralanmaz (hadisi şeriftir.
 
4. Kur'anı kerim in 8.ci cüz ün 2 ci sayfasında, ve Enam suresinin 114 cü sahifesinde birbirne müteakip (takip eden) 2 Lafza i celal Vardır (Allah Lafzı). Hatim olmak şartı ile ( yani kuranı kerimi hatim etemek niyeti ile) Başlasanız Okumaya ve bu saydıgım yerlere gelince 66 defa (Allah) deseniz sonrada Dua etseniz Mutlaka Dua nız Kabul olur. Lakin basladıgınız hatmi şerif i bitirmeniz lazımdır. (tecrübe edilmiştir)
 
5. Nefes Darlığı için ( Ya Şekuur ) ismi şerifi Zağferan veya Siyah Mürekkeble bir kaseye 41 defa yazılır Su ile bozulur Ve 7 Ac karnına içilir.
 
6. Göz Ağrısıları için göz Hastalıkları için ( Yaa Basiir) ismi şerifi 526 defa suya üfürülür gözün içine ve dışına sürülür o su dan.
 
7. Yaa basiir İsmi şerifi İMam menberde iken, 302 defa okuyan kişi nin hem göz leri hem de gönlü şifa bulur. (gönlü şifa bulmak şu dur, İbadet etmek te Zorlanmaz, Allah ın Emirlerini İsteyerek yapmaya baslar).
 
8. Gelincik denilen hayvan İnsanların dilinden Anlar, Farelerin düşmanıdır, Ey gelinciğim Gel bizim evde Farelerin düğünü var , çok fare vardır, Dersen Eve Gelir ve fareleri Öldürür. Lakin gelincik çok zehirlidir, Küstürürseniz evdeki Diğer hayvanatada zarar verir.
 
9. Bir münazara bir dövüş Bir kavga arasında , (Mesela kocası kadına kızsa) Şiddetli bir Çatışma çıksa aralarında ; Hemen Rabıta ile (asallahu En yecale beyneküm veynellezine) Ayeti sonuna Kadar okunsa O sinirli Hışımlı olan kişi derhal Sakinleşir. (rabıta Nedir derseniz , Sonra acıklarım. İnsallah.
 
10. Kolayca doğum yapmak zahmet sizce doğurmak için Sunlar yazılır içirilir. (آ ه م ك س ق ح ل ع س ص ۱۱۱) yani ( Elif He mim Kef Sin Kaf Ha Lam Ayn Sin Sad 111)
 
11. Azgın denize 10 Numaradaki harfler 11 Defa bir tas a okunup o tas denize atılırsa deniz sakinleşir fırtına durur.... Batmak üzere olan gemide 10 defa okunsa 11 cide Bir tahta parcası ile denize atlasa kurtulur.
 
12. Cünnetül esma (yukarda gecti) 19 defa bir tas a okunup denize atılsa Dal galar durur , fırtınayı durdurur.
 
13. İki aile arasını düzeltmek 2 Aileyi barıstırmak için, Veya Karı koca arasını düzeltmek için Yasin suresi 123 defa bir suya Okunur Her mübinde suya Sıcak nefes ile (ya vedüd ) diye üflenip o iki aileye içirtilir. Tesiri cok büyüktür.
 
 
Bölüm 2

14. Müslüman Bir Kişi Kabre Konulduğu Zaman 19 Defa Besmele ile Bir avuç Toprağa Cünnetül esma Okunur. Ve Kabrin Üzerine Saçılır ki Mevla Her türlü Azab tan Muhafaza eder. Cünnetül esma :فرد حي قيوم حكم عدل قدوس عنت الوجوه للحي القيوم
 
(Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemün Adlün Kuddusun Anetil Vucuhü Lil Hayyilkayyum)
 
- Veya Yasin i Şerif Bir avuc Toprağa Okunur her mübinde (hu) denir Ve avucuna üfürülür, Bitincede Kabre sacılır Ki :Yasin Suresinin her harfinin Ruhaniyeti O Ölü Hakkında cevap Verir ler Onu Kabrinde Yalnız Bırakmazlar.
 
=Not- Bu dediğim Ameleyi Ebussuud Efendi Bizzat Kanuni Sultan Süleyman In Yaptığını söyler Şöyle ki , Padişah Daha Ölmeden Kendi Kabrini Kazdırır Sonra Arada Sırada Gider Kendi Kabrinin Toprağına Fatiha lar Okur yasinler Okurdu.
 
 
15. Bademcikleri Aldırmak : Büyük İnsanlar Bu nu Çok Tehlikeli Bulmuşlardır,Çünkü Bademcikler Boğazda Ve vucudun her tarafında olan Mikropları Temizler. Eğer BademciklerAmeliyatla alınırsa Verem olma Tehlikesi Çok büyük tür.
 
16. Söğüt Yaprağını kaynatarak içmek Sıtma hastalığına Şifadır.
 
17.19 Besmele Yazılıp Evin bir yerine asılırsa veya dükkana asılırsa O rası Bütün kötülüklerden muhafaza olur Hırsız giremez.
 
18. Kalb Sıkıntısı Kalb Çarpıntısı için : Sure i Enbiyanın Son sahifesindeki ( ولقد كتبنا)( Ve le kad keteb na) dan ( الا رحمة للعالمين) (İlla rahmeten Lil alemin) e kadar, Sure i isra daki (اقم الصلاة لدلوك الشمس )(egimissalate Li dulukişşemsi) den ( الا خسرا) (İlla Hasera) Ya kadar, 1 defa okunur , Sonra 100 defa (İnşirah suresi) (elem neşrah leke) Okunur ve üflenir Dilerseniz suya üfürebilirsiniz. Kalb Hastalıklarına Şifadır.
 
19. Kolay Doğum İçin : İnşikak suresinin ilk 4 ayeti yazılır su da bozulur ve doğum sırasında içirilir. 
 
20. Midesi Yemeği Kabul etmeyen Ve her zaman Gaz yapan kişiler Nane yaprağı ile limon kaynatıp içmelidir.Bizzat tecrübe olundu.
 
21. Romatizma için : 21 gün kadar yemeklerin akabinde 3 er tane aspirin eritilip içilmelidir.hemen geçirir.
 
22. Tevhid Hatminin 3 Faidesi Vardır : Sayısı 72 bin dir
 
1. Allah muhafaza Kişi Son nefesinde İmansız gitti ise, Allah Teala Bu tevhid Hatmi hürmetine İmanını İade eder.
 
2. İmanlı gidip Ancak Cehennemde ise , Cehennem den de azad eder.
 
3. Cennette ise Bu defa Derecesini Yükseltir.
 
Dil İle Okunan Tevhid Galata Köprüsünden Geçirmez, Kalb ile okunan Sırattan geçirir.
 
23. En büyük Sıkıntının Def i için : Kaside i Bürdedeki Şu Beyit ler abdestli olarak bir defada 1001 Defa okunur, Allah ın izni ile Sıkıntılardan kurtulur. Beyt ler (هو الحبيب الذى ترجى شفاعته / لكل مول من الاهوال مقتحم / مولاي صل وسلم دائماً ابداً على حبيبك خير الخلق كلهم ) (hüvel habibüllezi türca şefaa atühü Likülli Hevlin Minel ehvali Muktehamin, Mevlaya salli ve sellim daimen ebeden Ala Habibike Hayril halki Küllihimin)
 
24. Ağızdan Ve ciğerden Kan geldiği vakit : Besmele ile (يا ارض ابلعى مائك ويا سماء اقلعى ) (Ya ardubleii Maa Eki Ve yaa semaa u ekli ii) 7 defa okunur su ya üfürülür,hastaya içirilir,Bir daha kan gelmez.
 
25.[/U][/B] Yasin i şerifin Tesirini Kendi üstünde Hissetmek için : Yasin Suresi okunacağı zaman Evvela 1 fatiha 3 ihlas suresi okunur. Sonra besmele çekilir 2 defa yasin yasin Denilir , birincide Allah ın ismi şerifi 2 ci de rasulullah ın ismi olduğu hatırda tutulur, Yasin suresi bitincede sonunda (Va'fu Anna Va'firlena Verhamna Ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin) Okunur.sonra Sevabı Bütün Ehli imana Ve kendi Ruhuna Hediye edilir.
 
26. İç hastalıklarına Ve doktorların Çare bulamadıkları Hastalıklar için Veya her hangi bir hacet için : Ali imran suresinin 154 cü ayeti (sümme enzele aleyküm...) Ve sure i feth in 29 cu ayeti (muhammedün rasulullah...) 29 defa okunur
 
Hastalık için okunursa : Bu ayetler Temiz bir kaba yazılır Nisan yağmuru nun suyu ile içilir.
 
27.Güç bir durumda Kalındığı Vakit , Bir işin hallolması için , İş bulmak Veya Aklınıza Ne geliyorsa.: Önce Boy Abdesti alınır. sonra 1001 defaSalatı münciye
 
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلاَةً تُنْجِينَا بِهَا مِنْ جَمِيعِ اْلاَحْوَالِ وَاْلآفَاتِ وَتَقْضِى لَنَا بِهَا جَمِيعَ الْحَاجَاتِ وَتُطَهِّرُنَا بِهَا مِنْ جَمِيعِ السَّيِّئَاتِ وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلَى الدَّرَجَاتِ وَتُبَلِّغُنَا بِهَا اَقْصَى الْغَايَاتِ مِنْ جَمِيعِ الْخَيْرَاتِ فِى الْحَيَاتِ وَبَعْدَ الْمَمَاتِ اِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ 
 
Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî'il-ehvâali ve'l âafâat. 
[Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir. Düzeltir özür dileriz.] Ve takdıy lenâa bihâa cemî'alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî'is-seyyi'âat ve terfeunâa bihâa indeke a'led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa'l gaayâati min cemî'il-hayrâti fi'l-hayâati ve ba'del-memâat. Inneke alâa külli sey'in kadiyr." ve günde 500 Kelime i tevhid (La ilahe illallah muhammedün rasulullah) okuyan kulunu Mevla Kimseye Avuc Actırmaz. Kimseye Muhtac etmez...
 
Bölüm 3 
 
SİMYA İLMİ BİTKİLERİN DOĞANIN HİKMETİ

1- Kim ki mart ayında doğan erkek bir çocuğun göbeği kesildikten sonra kesilen o göbek parçasını zeberced ten yapılma bir yüzüğün Kaşının altında taşısa o kişiye silah tesir etmez
 
2- Arslan yağı Zekere sürülürse Zeker kolay kolay inmez (...için bir tedavi olabilir.
 
3- Bir parça kumaşın içine arslan derisinden koyan kişiye göz değmez
 
4- Tavsan dişi ağrıyan dişin yanına koyulsa ağrı diner
 
5- Eğer Tavsanın Öd ü Bir şarap a karıştırılıp Bir Ahaliye veya bir cemaate içirilse Hepsinin aklı gider, Taki burununa Sirke damlatılıncaya kadar gecmez.
 
6- Yavuz Yılanın Bir karış Başından bir karış Kuyrugundan Kesip macun yapılsa bunuda cüzzamlı kişiye yedirseler derhal iyi olur
 
7- Kadın doğururken Yılanı ellese hemen doğurur
 
8- diri bir yılanın Dişini 4 günde bir sıtma tutan kişi Taşısa derhal iyi olur
 
9- mersin ağacının tohumu ve yaprağı ile saçlar yıkanırsa sacı siyahlatır ve uzatır, kepeği yok eder
 
10- ısırgan otunun tohumu kaynatılıp suyu bal ile karıştırılıp zekere Yapıştırsalar zekeri uzatır, eğer bu macun yenilirse anında Şehveti azami derecede çoğaltır
 
11- susam ile ağız calkalanırsa diş ağrısını giderir, başa sürülse baş ağrısını giderir.
 
12- Timsahın sağ gözünü taşıyan kişinin sağ gözü , sol gözünü taşıyan kimseninde sol gözü ağrımaz.Timsah yağı eritilip Kulağı duymayan kişinin kulağına damlatılsa kulağı acılır
 
13- Öküzünpisliği Örümcek çok olan yerde yakılsa oraya bir daha örümcek gelmez ve sivrisinekte yaklaşmaz 
 
14- eğer devenin kuyruğundan bir kaç kıl alınıp evde bir ağaca bağlansa o eve sivrisinek girmez
 
15- Baykuşun ciğerini ve yüreğini kaynatıp suyunu içen kimse kuvvetli olur bedenen
 
16- eşeğin sidiği evde bir yere dökülse o evdeki bütün pireler oraya toplanır
 
17- eşeğin beynini zeytin yağı ile karıştırıp Başa sürülürse Saçı çoğaltır ve siyahlatır.
 
18- eşeğin sağ ayagındaki tırnağını bir yüzük gibi yapıp üzerinde taşısa sara hastalığı nı giderir
 
19- eşeğin beynini bir kişye yedirseler o kişi ahmak olur
 
20- kırlagıç yuvasının toprağı ve sığır sidiği ni karıştırıp Sidiği tutulan Kişiye içirseler İyileşir.
 
21- Kırlangıç pisliğini dövüp ak düşen göze sürseler iyi eder (denenmiş)
 
22- kırlangıç öd ü saça sürülürse Siyahlatır
 
23- solucan Dövülüp Kesilen bir azaya konulsa hemen Yarayı kapatır
 
24- solucan gölgede kurutup zeytin yağı ile Dövseler Sonra Zekere sürülse Zekeri büyütür
 
25- hınzır öd ünü Kuduz birine içirseler kurtulur
 
26- hınzırın tırnagını yaksalar külünü balla karıştırıp Gece altına kacıran kişiye içirseler düzelir
 
27- Erkek kişi Ayının Öd ünü Sağ uyluguna bağlasa cima ı ziyade olur
 
28- Bednus denilen hayvanın (orman horozu ,Yaban tavuğu) 10 tırnağını ve kirpinin 10 tırnağını yaş zibil içine koysalar 70 gün sonra cıkarsalar ve gül yağına koysalar ve o yağ ile elini ve ayağını bir kemikle yağlasalar O kişiye aslanlar ram olur muti olur.
 
30- kara tavuk un öd ü zekere sürülüp cima edilirse gayet uzun sürer
 
31- kurdun ödü nü balla birlikte sıtma olan kişi bir tırnak miktarı yese şifa bulur.
 
32- calinus diyorki :Kimki kurdun ciğerini Bir miskal tatlı sarapla içse ciğerinde ne kadar Hasta kan varsa hepsini çıkarır 
 
33- Kurdun dişini atın boynuna bağlasalar gayet Hızlı koşar ve kuvvetli olur
 
34- Herkimki kurdun dişini boynuna bağlasa düşman gözüne heybetli gözükür
 
35- Kurdun öd ünü kaşına sürse kadınlara şirin gözükür
 
36- kurdun öd ünü uyluğuna bağlasa cima kuvvetli olur
 
37- eğer kurdun kemiğini dövüp sonra ahırın çevresine saçsalar oraya kurtlar yaklaşamaz , 
 
38- herkim kurdun gözünü ve dişini taşısa halka heybetli olur
 
39- Zümrüt taşı yüzük yapılıp taşınırsa o kişiyi sara tutmaz ve taun hastalığı bulaşmaz
 
40- zümrüt taşı un gibi dövülüp cüzzamlı kişiye içirseler şifa bulur
 
41- yılan zümrüt taşına Baksa gözü kör olur
 
42- zümrütten yüzük taşıyan kimseye Zararlı mahlukat yaklaşamaz , Haşerat yaklaşamaz
 
43- Zümrüt taşını hamile kadın boynuna veya bacağına Bağlasa derhal doğurur (mücerreb)
 
44- zencefil otu evde tütsü edilse o evden karıncalar kaçar
 
45- bir kişiye bir illet erişse cima dan geri kalsa Zencefil Otunu diline bağlasa ve cima varsa gayet Kavi olur
 
46- cıva evde Tütsü gibi yakılsa o evdeki haşeratların hepsi kaçar yılan ve akrep dahil
 
47- bulut ağacının dalından biraz koparıp bunu çivi gibi yapıp zeytin ağacının altına gömseler zeytin çok olur
 
48- Keler denilen hayvan gölgede kurutulup Zeytin yağı ile karıştırsalar Ve kel olan başa (saçsız olan yere) sürseler Kıl çıkarır,köse olanlar dahi bir kaç defa kullansa sakalı çıkartır
 
49- keler yağı ile buğdayı pişirip atı bununla besleseler O at Çok kuvvetli olur
 
50- Keler yağı zekere sürülse kişi cima etmeye güç bulur
 
51- yengec Gözünü üstünde taşıyan kişi uyuyamaz
 
52- Yengeç gözünü Sıtma tutan kişi taşısa Sıtma yı geçirir
 
53- Kaplumbağa nın ödü nü kurutup balla macun yapsalar sonra daima yaşaran göze sürseler iyi eder
 
54- topalak denilen bitki(yer somunu da derler) böbreğinde ve Karnında taş olan kişi yese taşı düşürür,ve sidiğini tutamayan Kişiye içirseler iyi eder,
 
55- Şahtere Denilen otu dövüp suyunu Alsalar ve bal ile karıştırıp uyuz olan kişiye banyoda iyice sürseler uyuzu geçirir, 
 
56- Şahtere otu su ile kaynatılıp Bununla ağız çalkalansa Dişleri pekiştirir ve sağlamlaştırır
 
57- Çörek otunu Yakıp fitil gibi düzseler sonra bunu siğil olan yere değdirseler hemen giderir
 
56- Sırtlan dişini taşıyan kişiye Köpekler havlayamaz saldıramaz
 
57- sırtlan derisini hamile kadın beline bağlasa çocugu düşmez
 
58- yılan veya akrep sokan yere kurbağa sürülse Zehiri giderir
 
59- Papağan kanını 2 dost kimseye yedirseler o kişiler bir anda düşman olurlar
 
60- Tavus kuşunun taze kanını kim yerse deli olur
 
61- Cocugunu doğuramayan kadının yanında tavus kuşunun kemiğini yaksalar hemen doğurur
 
62- keçi tırnağını yakıp kül etseler ve Keler denilen hayvanı yakıp kül etseler Sonra bunları karıştırıp başa sürseler kıl bitirir
 
63- ak yasemin Denilen bitki yi dövseler suyunu rahminden Kan gelen kadına 3 içirseler iyi eder
 
64- serçe kuşunu kesip beynini yumurtası ile macun yapsalar sonra bunu yeseler cima etmeye çok istekli olur
 
65- Kartalın zibilini Yüzdeki sivilcelere sürseler giderir
 
66- akrep yakılsa Sonra kendi soktuğu yere sürme gibi sürülse İyi eder
 
67- Akrep bir yerde Ateşte yakılsa O evde veya o yerden akrepler kaçar 
 
68- sülük bir şişeye koysalar orda ölüp kurusa sonra çıkarıp dövseler ve biraz yarasa kanıyla melhem yapsalar sonra kıl olan yeri yolsalar ve oraya sürseler bir dahi kıl bitmez
 
69- Kavak ağacının Yaş yaprağını Kadın dövüp içse O kadın doğuramaz olur
 
70- Karga ödü Saca ve sakala sürülse karartır
 
71- Geyik boynuzu Yakılıp Sidiği tutulan kişiye içirseler şifa bulur
 
72- Sıçanın kanı siğile sürülse giderir
 
73- Dişi Koyunun sırt kemiğini Alıp Üzerine 6 defa şu ayeti okuyup kadının yastığının altına koysalar kadına Ne sorulursa cevap verir Ayet: Yevme tecidü külli nefsin ma amilet min hayrin muhdara ev ma amilet min süin teveddü lev enne beyneha ve beynehü emeden beida ve yuhazzirukumullahu nefseh...sonuna kadar.
 
74- sıçanın kanı, kıllar yolunup Sürülürse bir daha kıl bitmez
 
75- Dişi sıçanın ayağını hamile kadın kendine bağlasa çocuğunu düşürür
 
76- Yaban sıçanının yağını Yel giren yere sürseler iyi eder
 
77- Fil kokusundan yılanlar kaçar
 
78- Pamuk yağı Yüzdeki sivilceleri giderir Göğse faidelidir Öksürüğü keser , Cima etmeye isteksiz olan kişi zekerine sürse istek gelir 
 
79- Baykuş ödü ile keklik ödü nü karıştırıp 2 dosta yedirseler onlar birbirine düşman olur
 
80- Carşamba günü siyah köpeğin işediği topraktan Alıp sıtma tutan kişiye bağlasalar sıtmayı iyi eder
 
81- Siyah köpeğin gözü bir duvar altına gömülse O bina yıkılır
 
82- Kestane dövülüp bir mezbelede 3 gün gömülse akrep olur
 
83- kemun u yumuşakça dövüp zeytin yağına karıştırsalar Ve karnına bağlasalar yelden hasıl olan kulunc ağrısını giderir
 
84- Kızıl sütleğen otu Balık Olan yere dökülse balıklar su üzerine çıkar
 
85- Yılan bıçağı denilen bitki Yi sürünen kişiyi yılan sokmaz, eğer bir Tarlaya ekilse oraya yılanlar giremez, evin kapısına sürülse eve yılan giremez, 
 
86- Keçinin sidiğini kaynatıp Yanık yere sürseler iyi eder
 
87- Kaplan yağı eli ve ayağı titrek olan kişiye daima sürülse gecirir (titreyen azaya)
 
88- Yakut yüzük taşıyan kişi kuvvetli olur. Halk içinde hürmetli olur
 
89- Adam otu denilen otu :Süleyman A.s Hiç yanından ayırmazdı,Hangi evde bu ot tan olsa o eve cin ve seytan giremez , bu ot deli ve saralılara tütsü edilse iyi olurlar, daha cok faydaları vardır. 
 
90- öküzün ödü ile kağıt üzerine yazı yazılsa 1 gün ve bir gece dursa gece okasan sanki altınla yazılmış gibi olur
 
91- mum ve sığır sütünü alıp kaynatsan sonra bununla Kağıta damlatsan yazıyı siler
 
92- kara kedi beynini ve kara yılan kemiğini ve insan kemiğini dövsen ve ve kurutsan sonra bir ağacın altına gidip buhur gibi tütsü etsen ağaç aşağı doğru eğilir
 
93- hardalı gayet yumuşak bir şekilde dövüp 1 gün bir gece keskin sirkede bekletsen sonra bir havlu yu bunula ıslatıp kurutsan o havlu ile yüzünü silen kişinin gözünden yağmur gibi su geliir
 
94- Yağmur suyunu yere değmeden alsalar sonra bir tavada kaynatıp içi boş bir yumurtanın içine koyup ağzını kapatıp bir yere gömseler yağmur durur
 
95- billuru dövüp Pota içinde Eritsen bir dirhem zağferan ve bir dirhem kına yı dövüp bezden geçirsen ve billurun üzerine ekelesen o billur sarı yakut olur, eğer bir dirhem zencar Ve 1 dirhem Kurumenekşe yaprağı civit Otu ekelesen yeşil yakut olur.
 
96- Akik taşını dövüp pota da eritseler ve 1 dirhem bakam denilen bitki ve 1 dirhem zencefiri ve 1 dirhem güvercin inciri denilen bitki dövüp ince bezden geçirip o akik in üstüne döksen Yakut taşı gibi olur
 
97- Hıyar tohumunu veya kavun tohumunu 40 gün Ilık su ile İnsan kanı içinde ıslasan 40 sonra yere eksen anında yerden biter hemen yaprak açar,
 
98- Soğan suyu içinde sebbi yemani denilen bitki halledilip ez seler, ve o su ile Bıçaklar bilelense Gayet keskin olur
 
99- Tavşanın başının Kanı ile Zambak yağını karıştırıp Bunuda keten Bezle Fitil etsen Ve tütsü gibi yaksan Dumanı kime Giderse kalkıp dans eder oynar,,,
 
100 - Dişi köpek in memesini kessen Alıp Bir kuzunun Arkasına yapıştırsan kim o kuzuya bakarsa Başını Köpek başı gibi görür
 
101- Asılmış kişinin Bezinden bir parça alıp Bunuda yılan derisi ile Fitil edip Sonra Üstüne Zambak yağı dökülerek yaşil bir Çerağ da yakılsa o odada Her yeri yılan sarmış gibi olur
 
102 - Karınca yumurtasını Tarak otu tohumu ile karıştırıp şarapla bir kişiye içirseler O adam daima şişer Patlar ve ölür
 
103 - Sandoros otu ile talak otunu alıp demir şişe içine koyup ağzını sıkıca kapatsan Onuda 10 gün Yaş zibil içine gömsen sonra çıkarsan Kızıl Altın gibi olur, sonra bunu alıp eline sürüp ateşe tutsan elini ateş yakmaz
 
104 - nişadır ve akırı karha otunu Alıp Dövsen yumurta akı ile karıştırıp eline sürsen Ve ateşe yaklaşsan Ateş yakmaz
 
105 - Şebbi Yemani otu ile Yumurta akını Karıştırıp bir beze sürsen O bezi ateşe atsan bez yanmaz
 
106 - Sandoros Zeytin yağı ile Dövüp karıştırdıktan sonra su içine koysan bile sönmez daima yanar
 
107 - Zil zurna sorhoş kişi Bir kaşık sirke içse hemen Ayılır
 
108 - Bir kişi ayağının Altına Yarasa kanadı bağlasa Uykusu kaçar uyuyamaz
 
109 - Nergis tohumu ile Üzerlik tohumunu Süd ile Kaynatıp İçse uyku getirir
 
110- Güvercin zibilini Hurma şarabı ile (veya şerbeti ile) Karıştırıp Bir Kişiye içirseler Deli olur
 
111- Yarım kilo buğdayı Öküz Sidiği ve 10 miskal kibrit otu ile Kaynatıp çıkarsalar sonra kurusa ve kuş lara sacsan hangisi yese Hemen sarhoş olur
 
112- Sıçanın kuyruğunu Kesip Orda bıraksan O evdeki sıçanlar kaçıp giderler
 
113- Sığır buzağısının Ödü nü Ev yada dükkan içine saçsan o şehirde Ne kadar Siçan varsa oraya toplanır
 
114- Eğer eşeğin kuyruğundan bir kıl alıp yine eşeğin kuyruğuna bağlasan Artık o eşek anırmaz,(bunu öğrendiğim iyi oldu bu sayede benim eşek naneyi yedi , elmi yaman nasreddinhoca mı yaman görsün bakalım)
 
115- Eğer Sıcak çivi Bir ağacın alt tarafına batırsalar o ağaç kurur
 
116- Bir ağacın Dibine Kalaydan yahud Kurşundan bir halka Yapsan etrafına, o ağacın meyvası asla dökülmez
 
117- Ölmüş bir davarın Arkası sinirini alsan keçi Kanı ile yoğursan Ve bakla unu ile Sarıp Bir kap içine koysan ve onuda 20 gün yaş zibil içinde gömsen Sonra çıkarsan O kabın İçinde Keler denilen hayvanı Doğmuş olarak görürsün 
 
İcerisinde hayır ve şer amaçlar icin olan uygulamalar vardır. Şer icin yapılan uygulamalardan sorumluluk kabul edilmez.

 
 
 
 
Bölüm 4 

Surelerin Havas ilmi

1- Kimki akşam namazının farzını kılıp sünneti kılmadan evvel otursa ve hiç konuşmadan 40 defa fatiha suresini okusa hayır hacet için ne dilerse kabul olur, (namazın sünnetini unutmayın ha)
 
2- Kimki Bakara suresini yazıp her zaman Abdestli olarak üstünde taşısa mafsal ağrısı ve yoksulluk görmez
 
3- ali imran Suresini Geyik derisine yazıp kadın üstünde Taşısa hamile olur,
 
4- Nisa suresini yazıp taşısa Gece uykusunda korkmaz olur
 
5- Araf suresini misk zağferan ve gül suyu ile sırça bir cam içine yazıp yazıyı yağmur suyu ile bozduktan sonra içen kişiye Yılan akrep ve sihir zarar veremez
 
6- Tevbe suresini Yazıp taşıyan kişi sara hastalığından emin olur
 
7- Yunus suresini Temiz bir kap içine yazıp temiz su ile silseler ve o su ile ekmek yapıp Kendisine veya kendinin bir şeyine mesela Atına veya arabasına Nazarı değen nazar ettiğini Düşündüğü Kişileri çağırıp o ekmekten yedirse O Nazar eden kişi yiyemez 
 
8- Huıd suresini yazıp Geyik derisi İçinde Taşısa veya geyik derisine yazıp hamayıl yapsa o kişiye demir tesir etmez silah tesir etmez
 
9- Yusuf suresini Yazıp 3 gün evinde tutsa 3 gün sonra Evinden çıkarıp Taşra temiz bir yerde koysa Padişah niyetine, padişah o kişiyi hizmetine alır
 
10- Kim rad suresini Yazıp zalim bir kişinin Evinin Kapısan gömse Padişah ya zulmunden vaz gecer yada helak olur ölür
 
11- İbrahim suresini yazıp taşısa yaratılmışlar gözüne şirin gözükür, yazıp çocukların boynuna assalar ağlamazlar , ve düşmezler
 
12- Hicr suresini bir cam içine yazıp Yağmur suyu ile bozsalar Ve bir kadına içirseler sütü çoğalır
 
13- Nahl suresini yazıp Bağ ve bahçelere koysalar Yemişleri çok olur
 
14- İsrail suresini sırça bir cam içine Yazıp Konuşamayan Yada geç konuşan zor konuşan kişiye içirseler Konuşur
 
15- Kehif suresini Yazıp onuda bir cam İçine koyup evinde koysa Asla yoksulluk görmez
 
16- Meryem suresini yazıp Başının altına koysa rüyasında ne görmek isterse görür
 
17- Taha Suresini yazıp evdev kaçan veya Evi terk eden kişinin evine yada bahçesine assa o kişi geri gelir
 
18- Enbiya suresini yazıp daima içki içen kişi Taşısa Artık içkiden nefret eder 
 
19- Hac suresini çok okuyan kişi kıyamet gününün korkusundan emin olur
 
20- Mümin suresini çok okuyan Son nefeste imanlı ölür
 
21- Nur suresini Yazıp zalim kişinin Havlusuna koysa Ya zalimliğini bırakır yada helak olur
 
22- Şuara suresini sırça bir cam içerisine yazıp temiz su ile bozsuktan sonra soğuktan meydana gelen her türlü hastalıktan hasta olanlara içirseler şifa bulurlar
 
23- neml suresini zağferan ve gül suyu ile sırça bir cam içine yazıp yağmr suyu ile bozduktan sonra 7 gün aç karnına içen kişi duyduğu hiç bir şeyi unutmaz olur
 
24- kasas suresini sırça bir cam içine yazıp evinde koysa yıldırım düşmesinden emin olur
 
25- Ankebut suresini çok okuyan kişi ölüm acısını Çekmez
 
26- rum suresini yazıp taşıyan Kişi baş ağrısından emin olur
 
27- Lokman suresini Yazıp evinde assa oğlu ve kızı Çok olur
 
28- secde suresi yazılıp yağmur suyunda bozulduktan sonra Sarılık hastası olan kişi içse şifa Bulur
 
29- Ahzap suresini yazıp Bir kişi bir yerden gitmesin diye O yere assalar O kişi ordan gitmez gitse bile geri gelir
 
30- Sebe suresini Sırça bir cam içine yazıp evine assa O evdekiler şeytanlar cinler hevam ve haşerattan muhafaza olunur
 
31- yasin suresini Geyik derisine yazıp kolunda taşısa herkesin gözüne heybetli gözükür ve Sözü geçkin olur
 
32- Sad suresini yazıp yüreği ağrıyan kişiye içirseler şifa bulur
 
33- secde suresini sırça cam içine yazıp yağmur suyu ile Bozsa Sonra balla sürme gibi göze cekse Gözdeki Aklığı giderir
 
34- Ha mim ayn sin kaf suresini yazıp Saralı kişiye içirseler şifa bulur , susuz olan içse susamaz olur,bu sureyi çok okuyan kıyamet gününde nebilerle dirilir
 
35- Zuhruf suresini yazıp baş altına koysa rüyasında istediğini görür
 
36- duhan suresini yazıp taşısa cinler ve seytanlardan emin olur , ve Herkesce sevilir
 
37- Casiye suresini Sırça bir cam içine yazıp yağmursuyu ile bozsa sonra içse unutkanlık nedir bilmez
 
38- Muhammed suresi bir ipek üzerine yazılıp zemzem suyu ile bozulsa İçilse Halk içinde Sözü geçkin olur
 
39- Fetih suresini yazıp kolunda taşısa O kişiye hayır kapıları açılır, denizde gemi batmaya yüz tutsa Bunu yüzüge okuyup üflese O kişi boğulmaz
 
40- Hucurat suresini sırça bir cam içine yazsalar sütü az olan kadına içirseler sütü çoğalır, Hamile içse tezcek doğurur
 
41- Kaf Suresi Bakır bir Tabağa yazılıp suyla bozulsa sonra Dişi geç Cıkan çocuğa içirseler dişleri tezcek çıkar, Hergün okuyan kişi tevbe i nasuh etmeden ölmez
 
42- Zariyat suresi Kaçmış Yada Kaybolmuş kişi için bir kağıda yazılıp evin gün doğusuna Havada assa O kişi döner gelir
 
43- Tur suresini yazıp Başı altına koysa (başında taşısa demek) nazar dan emin olur
 
44- Necm suresini yumurta üzerine yazıp yese yahut Geyik derisine yazıp Taşısa düşmana Heybetli gözükür
 
45- Vakia suresini Herkim Her sabah gün doğmadan ve her akşam okusa Yoksul olmaz borçlu olmaz,(kitabın yazarı bizzat bunu denemiş muvaffak olmuş), Ölüm anında okunsa Ölüm kolay olur
 
46- Hadid suresini yazıp taşısa Ok işiye ok demir ve silah işlemez
 
47- Has suresi ; Kim cuma gecesi 2 rekat namaz kılsa Haşr suresini okusa Sonra fatiha okusa Ne hacet dilerse kabul olur
 
48- Mümtahine Suresini sırça bir cam içine yazıp Yağmur suyu ile Sidiği tutulan kişiye içirseler şifa bulur
 
49- Saf Suresini yolculuğa cıkmadan evvel okursa her türü beladan muhafaza olur
 
50- Cuma suresini Her sabah ve aksam okusa Seytan vesvese sinden emin Olur (vesvese nedir ; mesela namaza dururlar bazıları, İçine korku gelir yada aklına başka başka şeyler gelir bu vesvese dir , Veya Namaz dışında Karınlık yerden geçerken İçine korku gelirse veya her hangi bir korku dur kalbe gelen ve hoşuna gitmeyecek her tür duygu derler, Veya buna benzer şeyler)
 
51- munafikun suresi dost niyetine bir kişiye okusa onunla dost olur
 
52- talak Suresi Helal Olarak Birbirini seven karı ve koca birbirleri niyetine okusalar Veya okutsalar ömür boyu aralarında sevgi olur ömür boyu ayrılmazlar kavga ve dövüş olmaz
 
53- Tahrim cam bir tabağa yazıp su ile bozsa bir kişinin evine yahut her gün yürüdüğü yola dökseler o kişi o diyardan kaçar gider
 
54- Mülk suresini Sırça cam içine yazıp zemzem le bozsa sonra İçse gece korkusu karanlık korkusu kalmaz
 
55- Kalem suresini Mezar üzerine okusa kabir azabı görmez
 
56- Hakka Suresini yazıp boynuna assa Baş ağrısını giderir, sırça cam içine yazılıp suyla bozulsa Dişi ağrıyan kişi bunla ağzını çalkalasa Ağrıyı giderir
 
57- Se ele sailun Suresini çocuğunu Doğururken Kadının boynuna assa lar Hemen doğurur
 
58- (Selamun ala Nuhin fil alemin) ayetini okuyan kişiye akrep yılan ve Haşerat Yaklaşamaz, ısırmazlar
 
59- Cin suresini yazıp taşıyan kişi Bütün cinlerin şerrinden emin olur
 
60- Müzemmil suresini 40 gün okuyan ne haceti varsa kabul olur
 
61- Kıyamet suresini Her cuma okuyan kişi ölmeden evvel tevbei nasuh ile tevbe eder ve İmanla gider
 
62- Mürselat suresini sırça bir cam içine yazıp temiz suyla bozup içse sırt ağrısını giderir
 
63- Nebe suresini Bir kumaş a yazıp Taşısa Kimseden kötü söz işitmez
 
64- Naziat suresini yazıp taşıyan kişi Korkmak nedir bilmez , hiç bir şeyden korkmaz Şeytan vesvese veremez
 
65- Abese suresini sırça cam içine yazıp Yağmur suyu ile bozup gözüne sürme gibi çekse Gözdeki zahmet i Giderir , Yağmur yağarken okusa Düşen het tane yağmur kadar sevap yazılır.
 
66- Küvvirat suresi Hapis Veya esir olan kişiler çok okusalar kurtulurlar
 
67- Mutaffifin suresini (ve elkat) Kelimesine kadar yazıp hep çocuğunu düşüren kadın taşısa Artık düşürmez 
 
68- buruç suresini yazıp çocukların boynuna assalar tezcek yürürler Ağlamaz olurlar Ve bütün şerlerden emin olurlar
 
69- Tarık suresinin (yahrucu min beynissulbi) ayetine kadar Yazıp Yan ağrısı olan kişi taşısa Şifa bulur
 
70- Fecr Suresini Sabah 10 defa okusa O gün akşama kadar Ferh olur gönlü ve bedeni
 
71- Beled suresini yazıp çocuk doğuran kadına taksalar Tezcek doğurur
 
72- Şems suresini Sırça cam içine yazıp temiz suyla bozsa ve bununla dizleri ağrıyan kişiler dizlerini Ovalasalar Geçer
 
73- Leyl suresi Uçuk düşmüş yere Okuyup üflense geçirir
 
74- Vedduha Suresi Yazılıp Kaçan giden kişinin evine assalar Geri gelir
 
75- İnşirah suresi Sırça cam içine yazılıp yağmur suyu ile bozulup içilse iç hastalıklara şifadır,özellikle çoktan beri öksürüğü olan Kişiye şifadır
 
76- Tin suresini Sırça cam içine yazıp yağmur suyu ile bozsa mide si Hazmı yapamayan içse şifa bulur
 
77- Karia suresini yazıp taşısa Zinde olur bedenen kuvvet bulur uyuşukluk gider
 
78- Asr suresi hergün Gün doğduktan sonra okusa Kbir azabından emin olur
 
79- Hümeze suresini okuyup suya üfürse veya yağ a üfürüp göğsünde Ağrı olan yere sürse ağrıyı giderir
 
80- Fil suresini düşman larına okusa üfürse Kaçıp giderler,
 
81- Kevser suresini gün doğarken 10 kere okuyup hacetin dilese Kabul olur
 
82- Felak suresini Evine girerken yada cıkarken okusa evdeki cinler ve şeytanlar kaçar , dışarda ise bunlar dan zarar görmez
 
 
Bölüm 5 

BAZI AYETLER VE TILSIMLAR HAKKINDA

1- Kadın doğurmakta sıkıntı çekse (izessemaun şekkat) suresini ve tehallet kelimesine varıncaya kadar yaz ve suyunu kadın a içirseler hemen doğurur
 
2- Bir Kişinin Başı ağrısa elini Başına koyarak şu ayetden itibaren sonuna kadar okuyup Üfür Ayet (ya eyyüllezine amenuttekullahe veltenzur nefsün ma kaddemet) ayetinden surenin sonuna kadar oku üfür geçer
 
3- Baş ağrısı için elini başına koy şu ayeti oku ve üfür Fe men kane min küm meridan ev bihi ezen min re'sihi fefidyetün min sıyamin ev sadakatin)sonuna kadar oku veya bu ayetleri yazıp taşımakta fayda verir
 
4- Yarım baş ağrısı için şu ayetleri yaz taşı (elif lam mim allahu la ilahe illa hu (dan itibaren yaz) ümmül kitap a varınca (fahruc minha mezmumen medhura) Yaz 
 
5- Bir kişinin gözü ağrısa şu ayeti yazıp gözünün üstüne koy (fekeşna anke kıtaeke febasaru kel yevme hadid) 
 
6- Kulak Ağrısı için Şu ayet bir kağıda yazılıp ağrıyan kulağa azıcık sokulur (ala azanihim fil kehfi siniine adedde) 
 
7- Bir kişinin dişi ağrısa Demir bir çivi Al Sonra bir parmağını ağrıyan dişe koy KEvser suresini Okuyup biter bitmez o çivi bir toprak duvarın içine göm, geçer
 
8- Bir kişinin dizi yada baldırı ağrısa bu ayeti yazıp ağrıyan yere bağlasın (7 kat sardıktan sonra) ayet budur والتفت الساق بالساق، إلى ربك يومئذن المساق
 
9- Bir kişiyi Ateş Bassa Veya Ateşe atacak olsalar Korkudan Öleceğini anlasa Şu ayeti 3 kez okusa halas olur (La yeravne fihaa illa zemherira)
 
10- Bir kişi soğuktan donacağını helak olacağını anlasa 7 defa asr suresini okuyup kendine üfürse Kurtulur donmaz
 
11- Bir kadının çocuğunun erkek olmasını istersen sağ elini Hamile kadının Göbeğine koy ve şu dua yı oku (Allahüllezi lem yelid velem yuled velem yekün lehü küfüven ehad Allahumme inni Semmeytu hezel mevludi bi ismi muhammed
 
12- Pireler Ve bitler çok zahmet verseler eziyet etseer veya çoğalsalar şu dua yı okuyup üfür ( bismillahi ve billahi ya berağis demii fii demiküm ve demiküm fii demii Laa üüziiküm velaa Tü'ziinii)
 
13- (Se) peltek) Temiz bir deri üzerine yazılsa 500 defa, onu Taşıyan kişiye alemi süfli Muti Olur emrine girer, Kocaman bir kaya üzerine 500 defa yazılsa Kaya paramparça olur,
 
14- (Ha) harfi 8 defa yüzük Taşının altına şu isimlerle yazarsa sıtmadan emin olur İsimler (hayy halim hannan hakim) Lakin salı günü taşırsa cima a kuvvet bulamaz
 
15- (Dal) harfini cuma namazından sonra temiz bir deriye 4 kereyazsa ve 35 defa (muhammed rasulullah ahmed rasulullah) yazıp taşısa rızık kapıları ardına kadar açılır, ibadete meyilli olur ve o yazdığına bakıp salavat getirse peygamber efendimizi rüyasında görür
 
16- (Ra) kim 8 gün oruç tutsa cuma günü Son gün olmak şartı ile Cuma namaz ından sonra temiz bir deri parçasına 100 defa yazsa sonra Bir defada ( rabbena innenaAtina fiddünya) ayetini sonuna kadar yazıp taşısa Allah o kişiyi zengin eder , fakirlikten kurtarır
 
17- (Sin) Harfini 60 kez yazıp zalim bir kişinin kapısının altına göse deli olur
 
18- (Dad) harfi 800 defa yazılıp zalim kişinin evine gömülse Harap eder evi yıkılır
 
19- (Fe) kim bu harfi soğıktan meydana gelen hastalıkla muzdarip olan kişiler için 8 defa bu harfi yazıp Zeytin yağına batırsalar ve o yağ ile hasta olan kişiyi yağlasalar şifa bulur
Simya ilmi Havas ilmi Dua ayetlerin sırrı tılsımlar sırlı dualar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri