Allâhu Teâlâ'nın En Sevdiği İsm-i Şerîfler

Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem 'in Allâh-u Te`ala'nın, kendileriyle Zâtına dua edilmesini en çok sevdiği isimlerdendir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huzeyfe ibni’l-Yemân (Radıyallahu Anlı) şöyle anlatmıştır: :

Allahın Sevdiği İsmi Şerifler

“Bir kere Cibril, Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ‘e gelerek: ‘Yâ Muhammed! Bana senden daha sevgili olan hiçbir peygambere gönderilmedim. Sana Allah’ın isimlerinden bazı isimler öğreteyim mi ki onlar Allâh-u Te`ala’nın, kendileriyle Zâtına dua edilmesini en çok sevdiği isimlerdendir. (Bu isimleri okumak istersen) de ki:

Allahın Sevdiği İsimler

Ey gökleri ve yeri (güneş ve ayla) nurlandıran! Ey gökleri ve yeri (yıldızlarla ve burçlarla) süsleyen! Ey göklerin ve yerin (ve onlardaki her şeyin işlerini yoluna koyan) Cebbarı! Ey gökleri ve yeri ayakta tutan! Ey göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısı! Ey gökleri ve yeri (onlarda yarattığı güzelliklerle) taçlandıran! 
Ey cella” (heybet) ve ikrâm (lütuf) sahibi! Ey feryat edenlerin imdadına yetişen! Ey yardım isteyenlere imdad eden, ibadet edenlerin nihai hedefi olan, dertlilerden sıkıntılarını bertaraf eden, kederlileri rahatlatan, darda kalanların duasına icabet eden ve derileri açan! 

Ey âlemlerin İlahi! Ey merhametlilerin en acıyanı! Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir. (İşte bu isimleri zikrettikten sonra Rabbine hâcetini arzeyle).”

(Taberard, el-Mu`cemu’l-Evsat, no:145, 1/52; Heysend, Mecma`u’ı-Zeva?d, no:17396, 10/284) 

OKUNUŞU:
Yâ nûrassemâvati vel ard. Yâ zeynessemâvati vel ard. Yâ cebbârassemâvati vel ard. Yâ imâdessemâvati vel ard. Yâ bedîassemâvati vel ard. Yâ tâcessemâvati vel ard. Yâ zel celâli vel ikrâm. Yâ sarîhal müstasrıhîn. Ve yâ ğıyâsel müsteğîsîne vel müntehel âbidîn. El müferrice anil mekrûbîn. El müravviha anil mağmûmîne ve mücîbe duâil mudtarrîne ve kâşifel kürabi ve yâ ilâhel âlemîn. Ve yâ erhamerrâhimîn. Menzûlün bike küllü hâceh. 
 

Kaynak: Lalegül Dergisi Kasım 2015
 

Allah’u Te’ala’nın Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsmi Şerifleri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Allâhu Teâlânın Kendileri İle Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsm-i Şerîfler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!