CİNLERİN TÜRLERİ VE BEDENE NASIL GİRERLER

featured
CİNLERİN TÜRLERİ
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CİNLERİN TÜRLERİ


EL- AMMAR
Bu tür cinler genelde evlerde yaşarlar. Bu tür cinnler, bir ev de hemen hemen evde yaşayan ailenin evde ki içki ile birlikte yenen yemekler de ve Allâh’ın adının anılmadığı yemeklerde ailenin yemeklerine katılır, nadiren evin niteliğine bağlı olarak hareket ederler


EL- AFARİT
İfrit diye de bilinir, genel olarak hayalet diye bilinen varlıklardandır. Güçlü ve tehlikeli cinlerdendir.


EL- MARİD
Cinn gibi güçlüdür, bunun diğer isimi “Peri”diye bilinir. Genelde şeytân ile bir anlaşmaları olur ve Şeytân’a çalışırlar. 
İnsanlarda bir takım rahatsızlıklara ve hastalıklara sebep olurlar Sara, Epilepsi vb. gibi

KASVERATİN
Kasveratin arap yarım adasının 4 büyük cin krallarından biridir. Kendine has bir ordusu ve sağ kolu diyebileceğimiz 3 yardımcısı vardır. Davetlere icabet eden bir kral olmasına rağmen ilk giden 1. Yardımcısı olur. Teykelin yanında olabilecek bir dostluğa sahiptir. Kendine has bir tacı vardır ve tahtı belkıs tahtına benzer. Gündüzleri kendi ve ordusu asla görünmez. Geceleri ise ordusu bir kale gibi düzen sağlar. Kasveratin iyi bir kral ve görünüş olarak sakin bir duruşa sahiptir. Ve 4 büyük kral içinde 3. sırada yer alır.

BEHNİLEM
Behnilen cinler aleminde bir kral olmasada üst düzey bir cindir. O alemdeki cinler içinde toprakta yaşayan tek cindir. 4 ana element içinde en katı olan elementi kullanan bir cindir. Bir çok definenin yerini bilir. Ama asla sahiplenmez. İnsanlara musallat olmaz. Aksine dost bir cindir. İnsanların içinde gezer ama asla muhatap olmaz. İnsanları sevebilen bir cindir. Asli görevleri içinde buhari adındaki şifacı cine yardımcı olmakta vardır. Doğadaki bitkileri tespit eder ve ilgili yere iletir. Bu cin mümin bir cindir ve herkesin arkadaş olmak isteyeceği bir cindir.


MUSABBAR
Bu cin türü genelde mağaralarda yaşarlar. Sarp ve kayalık bölgeleri tercih ederler. Boyları ortalama 90 santimdir. Şeytanilerden olmasa da insanları sevmeyen bir cin türü olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden de insanların çok nadir gittiği uzak dağlık alanlarda yaşarlar. Toprakta ki mineraller ve yosunlarla beslenirler. Kapıp kaçmak üzerine uzmandırlar. Hızlı ve toplu şekilde hareket ederler. Bir başka türle dalaşa girecekse asla bunu yanlız yapmazlar. Teke tek kavramı yoktur onlarda. Topluca saldırırlar. Aile bağları çok güçlüdür ve asla dağılmazlar. Musabarlar böyle bir türdür.


LİETLİ
Lietli cinleri adını dişi cinden almışlardır. Bu dişi lietli cin son derece akıllı ve olağan üstü vesvese verir. Lietli türleri genelde vadilerde ve yüksek yerlerde yaşar. İnsanlara olan musallatları güzel bir insan gibi görünüp kandırmaktan ibarettir. Aşırı derecede uyuşukluk ve kendini bilmezlik bir hantallık yaratır. Kişi o geldiğinde dış dünyadan kopar gibi davranır. Çok kuul bir görünüşe sahip olan lietliler kendi alemlerinde de vesvese verebilir ve bazı cinleri kandırabilirler. Onlar şeytandan olmasalarda onun kadar yeteneklidir bu konuda.


MÜSFER
Çogul adı müsferiş olan bu cin türü genel olarak tarlalar gibi kırsal ve incir ağaçlarında yaşarlar. Boyları 140 cm olan müsferler genelde iyi karakterlidir. Çok hızlı şekil değiştirebilir ve uzun süre o büründüğü şekilde kalabilirler. İnsanların en fazla seslerini duyabildiği bu cinler hayvan ve insan sesini kullanarak bu boyutta seslerini duyurabilirler. Öyleki bir gece kapınızın önünde yada çevrenizde konuşan insanlar duyabilir yada hayvan seslerini sezebilirsiniz. Baktığınızda göremediğiniz o noktada halen seslerini duymanız mümkün. İnsanlardan rahatsızlık duymazlar ve olağan üstü bir durum yoksa zararda vermezler. İncir ağaçlarına yaklaştığınızda destur çekmeniz daha hayırlı olur. Müsferler hünanist cin türlerindendir.


Cinler bedenimize iki türlü girer:

1. Harici intikal: Müsait zaman kollayıp bedene girme

2. Dahili intikal: Büyü yolu ile bedene cin göndererek cin sokma

Kafir cinler insan vücuduna ağızdan, burundan, kulaktan, ayaklardan, parmak uçlarından, tırnak aralarından, her yerden girebilirler. Bu hissedilmez. Çıkışta çok zor çıkarlar. Müslüman olup da mü’min olmayan cinler, insan vücuduna girerler ama onun günah olduğunu bilmezler. Daha ziyade çocuk yaştaki cinlerdir. Onları çıkarmak kolaydır. Bize “ Yasin okuyun ya da tekbir getirin ki yolumuzu bulalım” diye yardım isterler. Yasin’in özelliği yol göstermesidir. Kendi kendine çıkamazlar. Ama bunun yanında insanlara zarar vermek için ve onları sahiplenmek için de insanların vücuduna giren cinler vardır. Bunlar belirli bir güce ve istiğdada sahip büyük cinlerdir. Asıl hastayı perişan eden bu cinlerdir. Bu tür cinler genelde muska ve gönderme ile tebelleş olurlar. Görevlendirilmişlerdir ve kendi istekleriyle bu insanın vücudunu terk edemezler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CİNLERİN TÜRLERİ VE BEDENE NASIL GİRERLER

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!