Hafızlık Namazı (Hıfz Namazı)

Her kim unutkanlığı var ise okuduğu ayet hadis gibi konularda ezberlerini tutamıyoru unutuyor ise Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)in Hazreti Ali (Radıyallahü Anh)'a ögretmiş olduğu ve Hazreti Ali (Radıyallahü Anh)'ın ben eskiden ancak dört beş ayet ezberlerdim. Okuduğum zaman aklımdan kaçardı. Bugün ise hadislerini dinliyorum, bir tanesi dahi aklımdan çıkmıyor' dedi.

Hafızlık Namazı (Hıfz Namazı)
Hafızlık Namazı (Hıfz Namazı) Yönetici
Bu içerik 4111 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz
Haberin videosu için tıklayın!

UNUTKANLIK İÇİN DUA

Abdullah ibni Abbas (Radıyallahü Anhüma) anlatıyor: Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)in yanında oturuyorduk. Hazreti Ali (Radıyallahü Anh) geldi. - 'Canım Sana feda olsun, ey Allah'ın Resulü!' dedi. O da: - "Ey Hasan'ın babası, sana bazı kelimeler öğreteyim ki, Allah seni onlardan yararlandırsın ve öğrendiğin aklında kalsın" buyurdu. O da : - 'Evet ya Resulallah, bana öğret' dedi. Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: -"Cuma gecesi olduğu zaman eğer yapabilirsen seher vakti kalk. Çünkü o sırada edilen duada melekler hazır olur ve edilen dua kabul olunan Kardeşim Yakup Peygamber, oğullarrına 'Size sonra dua edeceğim' derken Cuma gecesini kastetmişti. Eğer seher vakti gece yarısı kalk, bunu da yapantazsan, gecesnin ilk saatlerinde kalk, dört rekat namaz kıl. Birinci rekatta Fâtiha ile Yasin surelerini; İkinci rekatta Fâtiha ile Tâhâ ve Duhân surelerini; 
( Kenzü'l-Ummal, 21023, 7/705; Râmuzu'l-Ehâdis, 435/5426)

Üçüncü rekatta Fatiha ile Secde surelerini; 
Dördüncü rekatta da Fatiha ile Tebareke surelerini okursun. Ettehiyyatü'den sonra Allah'a hamdü sena et, bana güzelce salavat getir. Diğer Peygamberleri de ortak et. Kadın-erkek bütün müminler için af ve mağfiret dile. Sonunda da şu duayı et: 

UNUTKANLIK DUASI CÜBBELİ


- "Ey Hasan'ın babası! Bunu üç Cuma, yahut beş, yahut yedi Cuma yap; Allah'in izni ile duan kabul olunur. Beni hak Peygamber olarak gönderen Allah'a yemin ederim ki, bir mümin bunu yaparsa, hiç şaşmaz." İbni Abbas (Radıyallahü Anhüma) diyor ki : - 'Allah'a yemin ederim ki, yine öyle bir mecliste oturuyorduk. Hazreti Ali, beş yahut yedi hafta sonra geldi. - Ey Allah'ın Resulü ! Ben eskiden ancak dört beş ayet ezberlerdim. Okuduğum zaman aklımdan kaçardı. Bugün ise kırk elli ayet okuyorum. Onları okuduğum zaman sanki Allah'ın kitabı gözümün önüne geliyor. Hadislerin de öyle. Tekrarladığım zaman aklımdan kaçardı. Bugün ise hadislerini dinliyorum, bir tanesi dahi aklımdan çıkmıyor' dedi. Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) de şöyle buyurdu: - "Kabe'nin Rabbine yemin ederim ki, sen müminsin."

UNUTKANLIK İÇİN DUA VE ZİKİR KONULARI:

 

unutkanlık için dua unutkanlık için dua ve zikir unutkanlık duası cübbeli unutkanlık icin ayetler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri