İstediğin Saatte Uyanmak İçin Okunacak Dua

İmam Gazâli (Rahimehullâh) el-ihyâ isimli eserinde kişinin gece namazına ve sabah namazına kolayca uyanabilmesi için okuması münasib olan ayeti kerimeler ve yapılması gerekenler

İstediğin Saatte Uyanmak İçin Okunacak Dua
İstediğin Saatte Uyanmak İçin Okunacak Dua Yönetici
Bu içerik 11117 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

İmam Gazâli (Rahimehullâh) "el-ihyâ" isimli eserinde kişinin gece namazına ve sabah namazına kolayca uyanabilmesi için okuması münasib olan âyet-i kerime ve duaları zikrettiği bölüm-de şunları kaydetmiştir: "Her kim yatarken Kehf Sûresi'nin sonunu okuduktan sonra, şu kelimeleri söylerse, Allâhu Teala, kendisini namaza uyan-dıracak üç melek gönderir: (O duanın tercümesi şu şekildedir:) "Ey Allah! Beni en sevdiğin saatte uyandır ve beni Sana tam mânâslyla yaklaştıracak, gazâbından tamamen uzaklaştıracak, en sevdiğin amellerle meşgul et. Senden istiyorum bana veriyorsun; mağfıretini diliyorum beni bağışlıyorsun; Sana duâ ediyorum, kabül ediyorsun.

Ey Allah! Beni azâbından emin etme (güvendirme), Senden gayrine (işlerimi) terketme, benden perdeni kaldırma (beni rezil etme), bana zikrini unutturma ve beni gâfillerden eyleme." (İmam Ğazâli, el-İhya; Murtazâ ez-Zebicti, el-İthaf 5/162)

DUANIN OKUNUŞU: 

İstediğin Saatte Uyanmak için dua

 

TÜRKÇE OKUNUŞU:

Allâhümme eyqıznî fî ehabbissâ-âti ileyke vesta'milnî bi ehabbil a'mâli ileykelletî tüqarribunî ileyke zülfâ ve tüba'idünî min sehatıke bu'den es-elüke fetü'tînî ve estağfiruke fetağfirulî ve ed-ûke fetestecîbulî. Allâhümme lâ tü' minnî mekrake ve lâ tüvellinî ğayrake ve lâ terfa' annî sitrake ve lâ tünsinî zikrake ve lâ tec-alnî minel ğâfilîn.

 

Uyanmak İçin dua İstediğin Saatte Uyanmak İçin Okunacak Dua gece uyanmak için dua
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri