Ailesiyle Birleşmekten Bağlanan Kişinin Okuyacağı Dualar

Eşler arası ilişlerdeki sorunların giderilmesi biiznillah şifa bulunması için Ezher Üniversitesi mezunlarından Şeyh Abdülhadi Muhammed Harse hocamızın beyanları vechilesine göre yapılması gerekenler Karı koca için çok faydalı bir konudur.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ezher Üniversitesi mezunlarından Şeyh Abdülhadi Muhammed Harse hocamızın beyanları vechile; sertleşme sorunu yâhut erken boşalma veya cimâ lezzetini yitirme ya da özellikle cimâ anında zuhur eden güçsüzlük gibi nedenlerle ailesiyle birleşme imkanı bulamayan kimse hadis-i şeriflerde geçen (Cübbeli Ahmet Hoca’nın”Çörek Otu Mucizesi” kitabımızda belirtilen) sıkıntı ve şifa dualarını çokça okumasının yanı sıra aşağıda zikredeceğimiz fiillerle meşgul olur.

1) Şu iki beyti: 

Ailesiyle Birleşmek için dua

Ey Allah ‘in şiddetli yakalayışı, onların bağladıkları düğümü çöz,
Bizi heldk etmek isteyen toplulukların birliğini dağıt,
Allâh-u Ekber zikri Allah ‘in onları kesecek olan kılıcıdır, 
Büyü yapanlar işlerinde ne kadar yükselseler de düşeceklerdir.

okuduktan sonra, yedi kere Ayete’l-Kürsiye, birer kere de İnşirâh (elem neşrah), Felak, Nas ve Fâtiha Sürelerini okur, sonra şu ayet-i kelimeleri tilâvet eder ve sonunda zikredeceğimiz üzere salât-ü selâm ve hamd-ü senâda bulunur ki bu ayet-i kelimeler de şunlardır: 

Ailesiyle Birleşmekten ayetler

2) Bakara Süresinin tamamını temiz bir kap içerisine safranla yazıp bozduktan sonra bağlanan kişi o suyla yıkanırsa biiznillâh şifâyâb olur. 

3) Az bir miktar nohut alınıp yirmi dört saat suda bekletildikten sonra temiz bir kap içerisine bir kere Fâtiha, yedi kere İhlâs, elli defa Kadr Süreleri yazılıp o nohutun suyuyla bozulduktan sonra üç gün aç karnına her gün suyun üçte biri olmak üzere bağlı kişiye içirilirse biiznillâhi Te`âlâ bağı çözülür. 

4) Vehb ibni Münebbih (Radıyallâhu anh)’ın kitabında zikredildiği üzere: “Hanımından bağlanmış kişi Arabistan kirazı ağacının yedi adet yaprağını alıp iyice dövdükten sonra suyla karıştırır, sonra o su üzerine Ayete’l-Kürsi ile Bakara Süresi’nin son üç ayet-i kelimesini okur, daha sonra da ondan içer ve üç kere gusleder.” 

5) Şu zikir ve âyet-i kerimeler safranla yazılıp suyla bozulduktan sonra yedi defa aynı suyun üzerine okunulur. Daha sonra ondan bir miktar içilir ve gusledilir. 

Ailesiyle Barışmak için dua

6) Bağlanan kişinin kendisi okur veya kendisi üzerine şu âyet-i kerimeler okunur:

  • a) Kırk bir kere Ayete’l-Kürsi,
  • b) Yetmiş kere: 
Eşlerin Barışması için dua
  • c) On bir kere:
Karı koca Barışması için dua
  • d) Yirmi bir kere Fâtiha ve Felak-Nas Süreleri,
  • e) Şu âyet-i kerimeler; 
Karı koca için dua
  • t) Sâffât Süresi’nin başından on âyet-i kelime, Cin Süresinin başından dört âyet-i kerime, ayrıca hıfz âyetleri yazılıp üzerinde taşınır ki Kur’ân-ı Ker’im’de geçen bu âyet-i kerimeler şunlardır: 
eşler için muhabbet duaları
  • g) Bakara Süresi’nin yüz ikinci âyet-i kerimesiyle Sebe’ Süresi’nin son âyet-i kerimesi bir su üzerine okunup, hasta ondan içer ve yıkanır. 
Eşlerin birleşmesi için dua
  • h) Bu hastalığa mübtelâ olan kişinin üzerine bir Fâtiha ve yedi kere şu âyet-i kerimeler okunur:
Karı koca arası celbiye
  • ı) Cinsel gücün zâfiyetinin en büyük ilacı temiz ve halis bir bal üzerine yedişer kere olmak üzere Fâtiha, İnşirah (elem neşrah) ve Felak-Nas Süreleri okunup, sonra hastanın bir veya iki ay müddetince o baldan aç karnına üç kaşık almasıdır. (Abdülhâdi Muhammed Har-se, el-Edviyetü 7-İrdlnyye ve 7-edlyetü ‘n-nebeviyye cemr il-emrdzi ‘n-nefsiyyeti ve 7-cesediyye, sh:90-94) 

Bir dahaki ay sihir neticesinde evlenemeyen hanım kardeşlerimize ayrıca çocuğu olmayanlara ve çocuğu düşenlere çare olacak deva ve duaları inşaallah zikredeceğiz. 

Kaynak: Arifan Dergisi Nisan 2010

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ailesiyle Birleşmekten Bağlanan Kişinin Okuyacağı Dualar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!