Enmat-ı Şerif 2 Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen

Cübbeli Ahmet Hocamızın terkibi şerifte affetme, ceza vermekten vazgeçme, Allah-u Te'ala'yı noksan sıfatlardan tenzih etme, güzelliği izhar etme, kötü işleri düzeltme, ayıpları örtme,bütün zorlukları kolaylaştırma, kalpleri yumuşatma, akılları doğruya ulaştırma, şehvetlere müptela olmaktan kurtulma Esma-i Hüsna İçerisinden Seçilmiş Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen Enmat-ı Şerifenin İkincisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enmat-ı Şerif 2

Maül-‘Ayneyn (Kuddise Sirruhu) bu terkıbi şerif hakkında şöyle demişlerdir: “Bu terkıb-i şerifte affetme, ceza vermekten vazgeçme, Allahu Teala’yı noksan sıfatlardan tenzih etme, güzelliği izhar etme, kötü işleri düzeltme, ayıpları örtme, bütün zorlukları kolaylaştırma, kalpleri yumuşatma, akılları doğruya ulaştırma, şehvetlere müptela olmaktan kurtulma, Allah-u Te’ala’ya karşı yapılan muhalefetlere ve gafletlere devam etmekten kurtularak (evvelce) işlenilen günahların sevaplara dönüşmesi, zellelere düşülen hususta Allah-u Te’ala’nın rahmetiyle kuşatılma, işlenilen günahların Allah-u Te’ala’nın fazl-u keremiyle affedilmesi, dinlenilen bütün vaazların kulaktan kalbe inmesi, ibretli olan bütün işlerden gereğince ibret alma ve ebdal kulların makamına erişmenin sırrı vardır.” (Maül-Ayneyn, Natül-bidayat ve tavsıfün ­nihayat, sh:622) 

Enmat-ı Şerif 2

BU TERKİB-İ ŞERİFTEKİ ESMA-i HÜSNANIN HAVASSI 

İnsanların seni sevmesi için dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmek, günahlara ve kötü işlere düşen kişilerin bu hallerden kurtulmasına vesile olması için çok münasiptir. Her kim bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam ederse, Allah-u Te’ala onu çok hoş ve keremli bir kişiye dönüştürür. 

Tevbenin kabul edilmesi için dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin işleri kolaylaşır ve Allah-u Te’ala onun tevbesini kabul eder. 

Zeka İçin dua

Bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin, Allah-u Te’ala zihnini açar, anla­yışını artırır, onu edep timsali birisi haline getirir, ona sırların inceliğini işittirir ve gizli aşikar bütün eşyanın hakikatını gösterir. Kulagında ve gözünde zayıflık olan kişi bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam ederse, hastalık geçer.

İyi görmek için dua

Allah-u Te’ala bu ism-i şerıfleri zikretmeye devam eden kişinin sevgisini kulların işlerde kalplerine Allah-u o kadar Te’ala’nın yerleştirir izniyle ki, onu muvaffak gören olur. herkes sever. (Maül-Ayneyn. Ayrıca o kişi Natül-bidayat başladığı ve tavsıfün ­nihayat. sh:634) 

Enmat-ı Şerif ilgili Serisi:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Enmat-ı Şerif 2 Bazı İsm-i Şeriflerden Derlenen

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!