ESMAÜL HÜSNA’NIN HAVASSI 1

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESMAÜL HÜSNA BAZI İSİMLERİ

اَللهُ

ALLAH C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Allah c.c. ismi şerifi Daire-i Rabbani ehlinden kutbun zikridir. Bu ismi şerife hissi, manevi ve hazır bir içtenlikle, devamlı taharet üzere seher (Uyumamak) ve oruçla, halis bir ibadetle, halvette iken devam edilirse, o kişiye meleküt kapıları açılıp, ceberut esrarı üzerinede muttali olur.


اَلرَّحْمَنُ

ERRAHMÂN C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Bu ismi şerifi güzel kokulu bir şey üzerine Lüban (Günlük) ile buhurlayarak, zühre saatinde ismin adedi olan 298 defa zikrederse bunu koklayan kişi talib olanı büyük bir muhabbetle sever. Hatta matlubun aklı çıkacak gibi olur. Sen iyi anla! Bunu sadece karı koca arasında kullan.


اَلرَّحِيمُ

ERRAHÎM C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Bir kimse bu ismi şerifi tatlı bir yiyecek üzerine, Pazartesi günü iyi bir vakitte ismin adedi olan 258 defaokuyup, Havlan mekki ve Sent ile buhurlayıp, matlubuna bu tatlıyı  yedirirse, matlubu o anda

talibe tabii olur ve çok özler.


اَلْمَلِكُ

ELMELİK C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Bir kimse bu ismi şerifi dört (4) sene boyunca eksiksiz olarak, her gün sabah namazının sünneti ile farzı arasında doksan (90) defa okursa Allah c.c. o kişiyi zengin eder.

      Bir kimse bu muazzam isme halveti kamile, tam taharet, halis ibadet, ihtiyaç haricinde uyku ve zaruret dışında yemeden devam ederse, Allah c.c. o kimseyi ittiha (Birleşme) sırrı üzerine, uzun, gizli, muhkem (tam) şeylere, cismin içerisinde ve dışarısında olan ervaha muttali kılar.

      Bu mübarek isim daire ehlinden Kavsı A’zam’ın zikridir.


اَلْقُدُّوسُ

ELKUDDÛS C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Bir kimse bu ismi şerifin zikrine devam ederse, Allah’ü Teala o kişinin ahlakını güzelleştirip, kalbini nur ile doldurur.

      Bu ismi şerifi bir ekmek üzerine yazdıktan sonra, hasta ve kötü ahlaklı bir kişiye yedirirsen, o kişi cismen sıhhat bulup, kalben selametlere erişip, ruhen kötü ahlaklardan Allah’ü Teala’nın kurtulur.

      Bu ismi şerifin zikrine devam eden kimse, Meleküt aleminin kuddüs haliyle muttasil (Vasıflanmış) olur.


اَلسَّلاَمُ

ESSELÂM C.C. İSMİ ŞERİFİ

      Bu mübarek isim Daire ehlinden Evliya’nın zikridir. Selam ismi şerifini her farz namazın arkasından adedi olan yüzotuzbir (131) defa zikreden kişiye  Allah c.c. her talep ettiği şeyde yardım eder.

      Bu mübarek isim, o erkeklerin zikridir. O erkeklerin sayısı bir yılın içindeki günlerin sayısı olan üçyüzaltmış (360) tır. Sen! Onların sözlerini anla. Bunlarla rahmet ve yağmur iner. Nebi aleyhisselatu ve sellem ile hürmetine Allah’ü Teala hazretleri kullarının günahlarını bağışlar ve asi olan kullarının hata ve kusurlarınıda örter. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ESMAÜL HÜSNA’NIN HAVASSI 1

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!