Melek Daveti - Her Türlü Musibetten Korunmak

Her Türlü Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin Dört Melek Çağırma Görevlendirilen Zikirler Melek Daveti Dört Büyük Meleklerin Görevlendirilerek Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin okunacak cok özel dualar.

Melek Daveti - Her Türlü Musibetten Korunmak
Melek Daveti - Her Türlü Musibetten Korunmak Yönetici
Bu içerik 19581 kez okundu.
Lütfen REKLAM 'lara tıklayarak bize DESTEK Olunuz

Her Türlü Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin Dört Melek Görevlendirilen Zikirler
Ali ibni Ebi Talib (radıyallahu anh)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Muhammedü'r-Rasûlüllâh (Sallâllâhü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

Melek Daveti Hadis - Melek Görevlendirme

"Her Arefe günü Cibril, Mikail, İsrafil ve Hızır (Aleyhisselam) Arafat'ta bir araya gelirler.Cibril (Aleyhisselam}: 'Allah ne dilerse o olur. Allah'ın yar­dımı olmadan hiçbir (ibadeti işlemeye) kuvvet yoktur.' der. Mikail (Aleyhisselam) ona cevap yermek üzere: 'Allah ne dilerse olur. Her nimet Allah'tandır.' der.
İsrafil (Aleyhisselam) ona karşılık olarak: 'Allah ne dilerse o olur. Bütün hayırlar Allah'm kudretindedir (iyilikleri diledi­ğine verir, istemediğine vermez).' der. 

 

Hızır (Aleyhisselam) da ona mukabele etmek üzere: 'Allah ne di­lerse o olur. Kötülüğü Allah'tan başka kimse döndüremez.' der. İşte onlar bu kelimeleri söyledikten sonra dağılırlar ve bir dahaki sene o güne kadar bir araya gelmezler.
Herhangi hir kimse uykusundan uyanırken hu dört sözü söylerse mutlaka Allab-u Te'ala o kişiyi korumak üzere dört melek görevlendirir ki Cibril'in sözünün görevlisi olan
(melek), önünden (gelecek tehlikelere karşı), Mikail'in sözü­nün sahibi olan (melek), sağından (gelecek tehlikelere kaşı),İsrafil'in sözünün görevlisi olan (melek), solundan (gelecek tehlikelere karşı) Hızır (Aleyhisselam)ın sözünün sahibi olan da arkasından (gelecek tehlikelere karşı) güneş batana kadar onun her türlü afetten musibetten düşömandan zalimden ve hasetçi (Kıskanç kimsenin şerrin)den muhafaza ederler"

(el-Hafız lbnü 'Asakir, Tarihu Medineti Dimeşk, rakam:1965, 16/427; Ebu Talib el-mekki Kutü'l-Kulub, 1/79 'Abdulkadir El-geylani, el-Gunye, 2/64 El Mu'afa El-mevsili Ünsü'l-munkati'in 2/11 İbnu Hacer El-askalani, El isabe Fi temyizi's Sahabe, 1/438-439: esSafuri, Nüzhetü'lmecalis, 1/86

Kaynak: Ezkar ve Deavat Külliyatı / Cübbeli Ahmet Hoca

Zikirlerin Okunuşu:

Melek Görevlendirme Korunmak Melek Çağırma

Zikirlerin Türkçe Okunuşu:

Mâşâallâh lâ quvvete illâ billâh. Mâşâallâh küllü ni'metin minallâh. Mâşâallâh el-hayru külluhû biyedillâh. Mâşâallâh lâ yasrifussûe illallâh.

 

Davetlerle İlgili Konular:

Melek daveti Melek Çağırma Musibetten Korunmak Düşmandan korunmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Recebi Şerif Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri
Cemaziyelahir Ayının Faziletleri ve Zikirleri