Melek Daveti – Her Türlü Musibetten Korunmak

Her Türlü Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin Dört Melek Çağırma Görevlendirilen Zikirler Melek Daveti Dört Büyük Meleklerin Görevlendirilerek Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin okunacak cok özel dualar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her Türlü Musibetten, Düşmandan ve Kıskançtan Koruması İçin Dört Melek Görevlendirilen Zikirler
Ali ibni Ebi Talib (radıyallahu anh)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Muhammedü’r-Rasûlüllâh (Sallâllâhü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

Melek Daveti Hadis - Melek Görevlendirme

“Her Arefe günü Cibril, Mikail, İsrafil ve Hızır (Aleyhisselam) Arafat’ta bir araya gelirler.Cibril (Aleyhisselam}: ‘Allah ne dilerse o olur. Allah’ın yar­dımı olmadan hiçbir (ibadeti işlemeye) kuvvet yoktur.’ der. Mikail (Aleyhisselam) ona cevap yermek üzere: ‘Allah ne dilerse olur. Her nimet Allah’tandır.’ der.
İsrafil (Aleyhisselam) ona karşılık olarak: ‘Allah ne dilerse o olur. Bütün hayırlar Allah’m kudretindedir (iyilikleri diledi­ğine verir, istemediğine vermez).’ der. 

Hızır (Aleyhisselam) da ona mukabele etmek üzere: ‘Allah ne di­lerse o olur. Kötülüğü Allah’tan başka kimse döndüremez.’ der. İşte onlar bu kelimeleri söyledikten sonra dağılırlar ve bir dahaki sene o güne kadar bir araya gelmezler.
Herhangi hir kimse uykusundan uyanırken hu dört sözü söylerse mutlaka Allab-u Te’ala o kişiyi korumak üzere dört melek görevlendirir ki Cibril’in sözünün görevlisi olan
(melek), önünden (gelecek tehlikelere karşı), Mikail’in sözü­nün sahibi olan (melek), sağından (gelecek tehlikelere kaşı),İsrafil’in sözünün görevlisi olan (melek), solundan (gelecek tehlikelere karşı) Hızır (Aleyhisselam)ın sözünün sahibi olan da arkasından (gelecek tehlikelere karşı) güneş batana kadar onun her türlü afetten musibetten düşömandan zalimden ve hasetçi (Kıskanç kimsenin şerrin)den muhafaza ederler”

(el-Hafız lbnü ‘Asakir, Tarihu Medineti Dimeşk, rakam:1965, 16/427; Ebu Talib el-mekki Kutü’l-Kulub, 1/79 ‘Abdulkadir El-geylani, el-Gunye, 2/64 El Mu’afa El-mevsili Ünsü’l-munkati’in 2/11 İbnu Hacer El-askalani, El isabe Fi temyizi’s Sahabe, 1/438-439: esSafuri, Nüzhetü’lmecalis, 1/86

Kaynak: Ezkar ve Deavat Külliyatı / Cübbeli Ahmet Hoca

Zikirlerin Okunuşu:

Melek Görevlendirme Korunmak Melek Çağırma

Zikirlerin Türkçe Okunuşu:

Mâşâallâh lâ quvvete illâ billâh. Mâşâallâh küllü ni’metin minallâh. Mâşâallâh el-hayru külluhû biyedillâh. Mâşâallâh lâ yasrifussûe illallâh.

Davetlerle İlgili Konular:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Melek Daveti – Her Türlü Musibetten Korunmak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BİLGİŞAH ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!